Je možné, že nemôžem otehotnieť kvôli nedostatku hlienu?

Zodpovedané
8. apr 2022

Dobrý deň,

snažíme sa o otehotnenie. Všimla som si, že vôbec nemávam ten ťahavý egg plodný cervikálny hlien.

Môže to byť dôvod toho, že sa nám nedarí otehotnieť?

Ovuláciu mám potvrdenú meraním bazálnej teploty.

Ďakujem

Dobrý deň,

dôvod nemusí byť v absencii plodného hlienu. Neviem aký je Váš vek, ako dlho sa snažíte otehotnieť a vôbec nepoznám výsledky vyšetrení a kompletnú anamnézu. Doporučila by som dať si potvrdiť ovuláciu u gynekológa.

Za obdobie, ktoré sa považuje za normálne z hľadiska počatia sa považuje jeden rok a to v prípade, že žena má pod 35 rokov a pár má nechránený pohlavný styk v priebehu celého cyklu 2-3x týždenne. Následne je vhodná konzultácia gynekológa.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník