Je možné, že ovulácia neprebehne počas každého cyklu?

Zodpovedané
20. aug 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať, či je možné, že neprebehne počas každého cyklu ovulácia?

Môj cyklus trvá cca 31 dní a menštruácia trvá 6 dní. Práve počas tohto cyklu som sa rozhodla si odsledovať, kedy budem mať ovuláciu. Sledujem hlien, meriam si bazálnu teplotu a robím si ovulačné testy. Dnes už mám 20ty deň cyklu a podľa všetkého ovulácia stále neprebehla.

Je to možné?

Nesnažíme sa o bábätko. Pre mňa to má len informatívny charakter.

Ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

áno je to možné. Nie každý cyklus musí byť ovulačný. Tiež však môže byť ovulácia výraznejšie posunutá.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník