Je to ovulácia?

1medvedik1
18. jan 2021

Ahojte potrebujem poradiť. Prvý mesiac robím ovulačné testy. Začala som testovať na piaty deň cyklu, dnes mám 18.deň a vyšli mi takéto čiarky. Nie sú úplne rovnaké, ale tá na ľavo je tmavšia ako po iné dni. Mala by byť teda ovulácia že? Ale je to možné aj bez hlienu? Pretože ja žiadny naťahovací ako bielok nemám 😕 a to som pila aj džús z grepu posledný týždeň (vraj podporuje tvorbu hlienu počas ovu). meriam si aj bazalnu teplotu, včera a dnes bola o 0,2 stupne nižšia ako predtým..
Tak neviem ako to teda je. Viete mi poradiť, vy skúsenejšie? Ako to je s ovuláciou? A je hento vlastne pozitívny ovu test? Alebo ešte počkať radšej aby boli tmavé rovnako? 🤔 Testy sú robené všetky približne v rovnakú hodinu, medzi 13.00-14.30 hod. Kedy by sme sa mali s priateľom snažiť? Dnes zajtra? Ďakujem za odpovede.

domip
18. jan 2021

Ahoj, pridaj sa do skupinky Snazilky 2021, baby super poradia a vyznajú sa 🙂 ja som tam načerpala veľa info 🙂

1medvedik1
autor
18. jan 2021

@domip ďakujem idem na to 🥰

rosalie1411
18. jan 2021

@1medvedik1 ešte musí byť tá čiarka tmavšia. Takže testni aj zajtra a je super, ze merias BT. Len meraj a testuj ďalej, ovulka príde.. 😊 Na testoch musíš mat rovnakú čiarku alebo silnejšiu.. Až vtedy sa považuje test za pozitívny a ovulka príde do 24 alebo 48 hodín.. Každému inak. 😊

1medvedik1
autor
18. jan 2021

@rosalie1411 ďakujem 😊

jaruska_12
18. jan 2021

Ja som napriklad nikdy nemala ani rovnako sfarbené čiarky a po 2 mesiacoch testovania som ostala tehotná snažili sme sa 14 mesiacov, čiarky som mala ako ty . No je to samozrejma individuálne 🙂 držím palce 💝

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre