Je nebezpečné ďalšie tehotenstvo po HELLP syndróme?

Zodpovedané
19. okt 2021

Dobrý deň,

chcela by som počuť Váš názor a skúsenosti ohľadom ďalšieho tehotenstva a pôrodu po HELLP syndróme. Počas môjho 2. tehotenstva sa javilo všetko v poriadku, no po pôrode sa to zvrtlo. Zachránili ma a nemám ani žiadne následky. Stretla som sa s odporúčaním, aby som sa vyhla ďalšiemu tehotenstvu, no túžime po ďalšom dieťatku.

Je to nebezpečné?

Môže sa to zopakovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

zopakovať sa to môže, ale aj nemusí. Môžem povedať, že sme mali pacientky, u ktorých sa predchádzajúce tehotenstvo skomplikovalo HELLPs a stav sa neopakoval.
Bude nutné Vás pravidelne sledovať.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník