Je normálne, aby som týždeň po kyretáži začala pocitovať pichanie a mierne krvácala?

Zodpovedané
16. mar 2022

Dobrý deň,

som presne 7 dní po kyretáži kvôli missed abort. Zákrok mi robili v 12. týždni.

Od včera pociťujem také mierne pichanie zospodu, nie bolesť. Keď veľa chodím a niekedy pri močení. Doteraz som iba špinila, dnes som začala mierne krvácať asi ako posledný deň počas MS. Žiadne iné ťažkosti nemám.

Bude nutné kyretáž zopakovať?

Je normálne, aby som po týždni začala pocitovať pichanie a mierne začala krvácať?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

krvácať/špiniť po zákroku môžete aj dva týždne. Je to normálne, maternica sa potrebuje dočistiť a zahojiť. Občasné pichanie tiež nie je z môjho pohľadu problém.

Absolvujte plánovanú kontrolu po dvoch týždňoch od zákroku. Pokiaľ by ste krvácali “v kusoch”, bolesti by sa stupňovali, prípadne ste mali horúčku, vyhľadajte ambulantného gynekológa skôr.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník