Je normálne, keď mi 2 týždne po kyretáži vyšiel pozitívny tehotenský test?

Zodpovedané
3. apr 2022

Dobrý deň,

presne 2 týždne po kyretáži mi vyšiel pozitívny tehotenský test.

Po koľkých dňoch/týždňoch by už mal byť test znova negatívny?

Na kontrolnom usg po zákroku som bola. Prvýkrát mi tam našli krvnú zrazeninu, dali mi injekciu na stiahnutie maternice.
Potom po 2-3 dňoch som bola druhýkrát a to mi povedali, že už je všetko ok, maternica je čistá. Špinenie a ani krvácanie už nemám.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

je to veľmi individuálne. Pokiaľ ste nemali pohlavný styk a tehotenstvo je vylúčené, tak povedzme do 4 týždňov by už malo byť hCG negatívne.

Ak by ste mali akékoľvek ťažkosti, vyhľadajte ambulantného gynekológa.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník