Je normálne mať bolesti 2 mesiace po laparoskopii?

Zodpovedané
2. aug 2022

Dobrý deň,

som cca 2 mesiace po laparoskopickom zákroku, boli mi odstránené vaječníky aj vajcovody. Postup mi bol odporúčaný, nakoľko som mala cystu na vaječníku a vraj s preventívnych dôvodov kvôli veku (56) a neskoršom riziku rakoviny. Zaroveň mi odstránili myóm na maternici.

Je normálne, že mám stále bolesti podobné menštruačným?

Stále ma tlačí na močenie, pocit pálenia atď.

Ďakujem.

Dobrý deň,

po odstránení adnex by nemali byť ťažkosti pri močení. Je potrebné dodiagnostikovať či nemáte zápal močového mechúra.

Vyhľadajte preto ambulantného gynekológa, prípadne obvodného lekára.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník