Je normálne špinenie v 8 tt?

Zodpovedané
10. okt 2022

Dobrý deň,

v stredu som bola na pohotovosti, lebo ma vyľakalo jednorazové špinenie. Teda ani nie špinenie, ale po utretí ružové na papieri, len raz. U dr všetko OK, srdiečko bilo, som 7+5. Povedala, že to mohla byť cievka, lebo nevidela na pohotovosti ani kvapku krvi. Užívam aj lieky na riedenie, že možno aj z toho. Dnes pred hodinou sa to stalo znovu... jednorazovo po utretí. Neviem, či mám ísť znovu na pohotovosť alebo je to naozaj normálne takto keď toho nie je veľa, a len raz. Som s toho zúfalá a bojím sa. Mám aj obdobie ako keby som mala zostať ms.

Je takéto špinenie normálne?

Ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

v období očakávajúceho menzesu sa to stať môže. Nič by som ale nepodcenila a na pohotovosť zašla. Bolo by vhodné Vám nasadiť progesterón na podporu tehotenstva do konca 12 gt. kým placenta nie je úplne vyvinutá.

V prípade ďaľších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník