Je normálne väčšie krvácanie 10 dní po konizácii a kyretáži?

Zodpovedané
3. sep 2022

Dobrý deň,

22. 8. som bola na konizácii LEEP metódou + kyretáž a každý deň odvtedy mám slabé krvácanie alebo len ružovkastý "výtok". Dnes (10. deň) bolo krvácanie väčšie.

Je to, prosím vás, normálne?

Kedy treba ísť na pohotovosť?

Ďakujem.

Dobrý deň,

dva týždne po zákroku je normálne špiniť/slabo krvácať. Nie ste v období očakávajúceho menzesu? Krvácanie môže byť výraznejšie práve z tohto dôvodu.

Ak nie ste v čase menzesu, vyhľadajte ambulantného gynekológa, ktorý Vás vyšetrí. Ak by bolo krvácanie výrazné/zapáchajúce, mali by ste bolesti, vyhľadajte gynekologickú pohotovosť.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník