Je podľa Vás možné otehotnieť počas užívania antikoncepcie?

Zodpovedané
26. dec 2021

Dobrý deň,

začala som brať antikoncepciu na začiatku cyklu 7.10.2021.. Pohlavný styk som mala posledný deň cyklu 12.10. Prvé tri tabličky som išla bez prestávky. To znamená, že som nemala žiadnu menštruáciu. Teraz som urobila prvú prestávku a na 4. deň som dostala menštruáciu. Tá trvala 3 dni a bola dosť bolestivá v podbrušku. Nnebola silná, len ako keby špinenie.

U lekára som bola 25. októbra. Lekár mi tvrdil, že antikoncepcia účinkuje už od prvého dňa prvej tabletky.

Je podľa Vás možné otehotnieť počas užívania antikoncepcie?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri užívaní prvého balenia je potrebné mať pohlavný styk s ochranou prvých 7 dní. Platí to tiež keby ste zabudli užiť tabletu v priebehu balenia. Následne by mala byť ochrana dostatočná.

To, že bol menzes slabučký je normálne a bude to tak počas celého obdobia ako budete užívať antikoncepciu.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník