Dá sa otehotnieť aj počas užívania antikoncepcie?

vvee
12. nov 2013

Bré ráno. Vedela by mi niektorá poradiť.
Užívam HAK (Belara) cca 3 roky. Vždy posledná tabletka mi vychádzala na piatok . Menzes som dostala najneskôr v nedeľu. Dnes je utorok a stále nič. Iba v nedeľu som mala trošku špinenie. Pohlavný styk som mala naposledy tak 4 týždne dozadu. V sobotu by som mala mať prvú tabletku. Posledné dva týždne mi býva dosť zle (čím som asi každú druhú-tretiu tabletku vyvracala) Doteraz som to prirovnávala k nepravidelnej strave a stresu v robote. Včera mi kamarátka priniesla tehotenský test, ktorý vyšiel pozitívne. Chcem si urobiť ešte jeden, ale tak dá sa otehotnieť aj počas užívania HAK?

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lukaskam
12. nov 2013

ano samozrejme dá ja mám doma takto 11ročného syna 😉

anjelicek26
12. nov 2013

@vvee - ak mas pozitivny test, tak si tehotna. Takze otazka, ci sa to da, je uz bezpredmetna. Nasa 7 rocna zabka tiez vznikla v tretom roku uzivania tej istej HAK...mozes ist aj hned k lekarovi, kedze si otehu uz 4 tyzdne dozadu, mozno bude uz aj srdiecko babatku bit.

vvee
autor
12. nov 2013

A aké ste mali úplne prvé príznaky??

bibi33
12. nov 2013

@vvee da sa🙂ja mam z tabletiek doma uz skoro 4-mesacneho syna🙂ked som sa dozvedela,ze som tehotna,tak mi doktorka povedala:nuz,dievca moje ziadna ochrana nie je 100% 😀 vlastne je...abstinencia😀

amouramour
12. nov 2013

Ak si zabudla dat tabletku,oneskorila si sa, brala si nejake lieky tehotna mozes byt...ak sa hak spravne pouziva je ochrana takmer 100percent....plati,ze hak je natolko spolahliva ako zena co ju uziva

anjelicek26
12. nov 2013

@vvee - neprisla mi mrcha 😀 Zle mi nebolo, len tak cudne tazko na zaludok... ale priznaky su u kazdej zeny ine. Objednaj sa k lekarovi na ultrazvuk, dalsie domace testy nemaju zmysel, zbytocne vyhodene peniazky.

vvee
autor
12. nov 2013

@amouramour no tabletku som si dávala vždy načas každý deň s maximálnym oneskorením 10 minút... len teda často mi bývalo zle, čiže som asi zopár vyvracala, takže to ako keby som si nedala...nie?

michaelamilan
12. nov 2013

áno dá sa,poznám zopár prípadov, keď žena ostala tehu počas užívania HAK 🙂

vvee
autor
12. nov 2013

@anjelicek26 no mňa zasa dosť bolí brucho,ako keby som mala dostať kramy a prsia ani nehovorím...

zuzkat1
12. nov 2013

@vvee ano,kamoska tak otehotnela.nic nie je 100%

anjelicek26
12. nov 2013

@vvee - to sa ti roztahuje maternica.. a prsia rastu vplyvom hormonov. Je to uplne normalny pocit prve tyzdne tehu... ako keby uz uz mala prijst mrcha... ale neprijde... ak mas pozitivny test, mas v krvi hcg a tym padom v brusku babatko.

linda20111
12. nov 2013

@vvee ano, je to mozne, ked si zobrala oneskorene tabletku, vyvracala ju alebo mala hnacku, alebo brala lieky ktore ovplyvnuju ucinok antikoncepcie. Ak mas pozitivny test, tak nieco z toho muselo byt...

vvee
autor
12. nov 2013

čiže v sobotu si tabletku už dávať ani nemusím, je tak? =D

amouramour
12. nov 2013

@vvee hej to je akoby si ju vynechala....

zuzkat1
12. nov 2013

@amouramour ak som dobre pochopila uvodny prispevok tak @vvee vracala uz ako tehotna.

alex31
12. nov 2013

@vvee ....neviem ci potesi alebo nepotesi ... ale DA 🙂 🙂 🙂 ... moja lekarka mi stale vravi ze odbornici tvrdia ze aj pri pravidelnom uzivani HAK je stale jedno percento ze zena otehotnie ... nuz a aj jedno percento je v tomto pripade dost ... a hlavne ako si pisala ze si v poslednom obdobi dost vracala tak si mohla vyvracat aj tu tabletku ....

zuzana127
13. nov 2013

babulky a mna by zaujimalo ci uzivanie HAK v tehotenstve (ked zena o tom este nevie )moze mat nejake nasledky na miminko

nikus20
13. nov 2013

@zuzana127 ja som tiez pouzivala HAK ked som otehotnela mne sice kvoli inym veciam umrelo v 8mes.tehotenstva dievcatko moje ale zevraj moze sa al enemusi kazdopadne to musis vydiskutovat s gynokologom🙂

klarka193
14. nov 2013

ahoj nevie mi niekto poradit ked beriem antikoncepciu mistra mozem otehotniet?

beka_n
28. jan 2014

@anjelicek26 Zdravím vás všetky, mám podobný problém. HAK beriem cca 5 rokov. Zatiaľ nebol žiadny problém, ale cca mesiac dozadu mi mala prísť mrcha a meškala a to býva presná ako švajčiarske hodinky. No nič len zvláštne pocity ako pred ňou a nič nič na druhý deň tiež nič, potom som sa v noci zobudila a jeden deň to vyzeralo tak, že prišla. A ďalšie dni som mala len akési špinenie. Myslela som teda fajn, bolo to len zo stresu a nakoniec prišla no nie? A tak tom začala užívať HAK znovu. Ale teraz po asi 2 týždňoch je mi zle každé ráno niekedy celý deň. Mám neustále nevoľnosti, hroznú únavu, pribrala som, podivné kombinácie chutí a hroznú kovovú pachuť v ústach. Je mi stále zima a mala som aj zvýšenú teplotu .. proste únava a zle teraz prišli aj bolesti bruška ako pred mrchou. A pocity kt. som nevedla opísať proste sa cítim inak a divne... a prepadol ma pocit či nei som tehotná. Ďalšia mrcha by mala prísť cca v stredu bud. týždeň, ale už včera a dnes som si robila testy a mám obavu že vyšli oba pozitívne. ... na oboch boli dve čiarky ale jedna bola slabšia ... volala som aj doktorke a zajtra sa tam chystám nakoľko som celkom pedant v užívaní tabletiek a neevidujem jej vynechanie alebo hnačky aatď... som zvedavá čo sa dozviem ..

tereza123123
16. feb 2014

@beka_n ahoj mozem vediet ako si dopadla? Si nakoniec tehu?

beka_n
16. feb 2014

@tereza123123 Ahoj 🙂 tak po stresujúcich dňoch či je to tak alebo nie a ak áno či sa neublížilo bábätku som išla na prehliadku, ale doktorka povedala, že nič nevidí a že tehotná nie som. Musím povedať, že mi odľahlo, lebo som sa bála že počas toho času čo som užívala lieky by sa mohlo dieťatku ublížiť pretože ako to počítala by som bola už v 11 týždni. S priateľom sme spolu už skoro 6 rokov, ale zatiaľ nakoľko máme prácu každý v inom meste a nie je to také ľahké nájsť ju inde a vybaviť bývanie zatiaľ bábo nechceme. Máme deti veľmi radi, ale ak ho budeme chcieť 🙂 chceme mu dať všetko. Samozrejme ak sa niečo stane bábo by sme si nechali skôr tu išlo o strach a určitú nedôveru k liekom. Nakoniec to vraj bolo odôvodnené nejakým stresom a že preto sa to dialo a tak. Musím povedať že po prehliadke a po čakaní na krámy nakoniec prišli znovu relatívne pravidelne a v správny deň a teraz vyzerá, že je všetko v poriadku.

kikatko
16. feb 2014

hej, dá 😀

tereza123123
16. feb 2014

@beka_n ja to potom nechapem na zaklade coho visli na tes e dve ciarky? Tak dufam ze aj nam to dopadne tak dobre ako tebe... Ja som uzivala aj antiku aj antibiotika a este aj paralen tabletky macmiror aj gulicky zo spodu...uz som tako o jedno dieta prisla nechcela by som zazivat to iste a modlit sa ci bude dieta zdrave :/

beka_n
16. feb 2014

@tereza123123 Neviem čo sa stalo :( ... kamarátka takto cca 7 mesiacov dozadu spontánne potratila a pýtala sa ma či sa to nestalo aj mne , ale neviem nemala som krvácanie mimo cyklu len špinenie keď meškala menštruácia cca týždeň pootom a to trvalo možno prerušovane 2 týždne a pobolievalo ma v podbrušku no nebolo to moc bolestivé. Nakoľko mi ona rozprávala , že to vyzeralo ako silná bolestivá menštruácia mimo cyklu čo ja som nič také nemala a doktorka jej to aj potvrdila, že išlo o spontánny potrat, ale mne nič také nepovedala, len že tma nič nevidí a že to pravdepodobne bude tým, že teraz dostanem silnejšiu menštruáciu. Bola som potom trošku nesvoja keď sa ma na to kamarátka pýtala a úprimne dodnes to neviem. Čo sa týka kamarátky .) tá je na tom super len tak medzi rečou 🙂 je v 6 mesiaci a budú mať zdravé dievčatko tak sa teším s ňou 🙂 a vám držím palce, aby to bolo v poriadkuu

tereza123123
17. feb 2014

@beka_n dakujem volala som dnes na gyn a sestricka mi povedala ze mam urobit test a ak nebudu dve ciarky nasadit tu novu antiku...tak uvidim rano ale bojim sa ze na test je este skoro

beka_n
17. feb 2014

@tereza123123 Tak potom som zvedavá ako to dopadne. Možno aj pocity aké máš a všetko , no niektoré testy sú spoľahlivé a mali by to potvrdiť už cca 10 dní po oplodnení. Možno niekomu áno niekomu nie. Mne rapid clear vyšli oba ale druhá bola slabšia ružová čiarka a nakoniec som tehu nebola.. trošku mätúce. Držím palce, aby to bolo ok 😉

nikulik87
25. mar 2014

ahojte ... čítam že užívanie antibiotík znižuje účinnosť HA. Myslí sa tým aj paralen? lebo HA užívam ráno a niekedy si večer dám paralen 500, može to znížiť účinok ochrany? a ako tam spomínam ked som začala po šestonedelí brať HA (Azalia) brala som ju najskor večer ale bývalo mi zle a občas som ju asi aj vyvracala. Na také niečo ako zníženie účinnosti ochrany som ani len nepomyslela :( potom som si povedala ok tam ju začnem brať ráno a už mi zle nebolo .... teda neskor občas večer pálenie záhy, zle od žalúdka a možno aj to zvracanie ... užívam HA Azalia už 5 mes. ako som už spomínala lebo dojčím. V posledné dni som mávala vyšší apetít do jedla a pribrala som ... ale snažím sa aj cvičit no výsledok nevidím skor priberám ... snád nie som tehotná 😨 Mám doma 6 mes. dcérku a toto by bolo pre nás ešte skoro 😖

mazda748
27. mar 2014

Dobrý deň chcem sa opýtať mám v ruke danu asi dva a pol mesiaca 8 týždňov som mala menzes môžem popritom otehotnieť?...ako náhle mi skončil menzes tak sme to robili bez ochráni o dva dní som začala zvracať a mám hnedé vytoky brucho mám nafuknute...... Môžem byť tehotná