Je pohyblivá hrčka pod pazuchou nebezpečná?

Zodpovedané
21. júl 2021

Dobrý deň,

dnes mám druhý deň menštruáciu a počas sprchovania som si nahmatala hrčku skoro pod pazuchou. Hrčka je pohyblivá a na dotyk bolestivá.
Chodím pravidelne na preventívnu. Naposledy som bola na sono prsníkov pred cca dvoma mesiacmi a bolo všetko v poriadku.

Môže to byť len uzlina?

Alebo je to počas menštruácie normálne?

Mám ísť znova k doktorke?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

môže ísť iba o zapálenú uzlinku, po tom čo ste si napríklad viac namáhali ruku na danej strane.

Počas menštruácie nastáva kolísanie hormónov, rovnako ako v období ovulácie.
Ideálne je zopakovať si samovyšetrenie tesne po menzese.

Skúste si nasadiť nesteridné antiflogistikum /Ibuprofen, Ibalgin,/. Ťažkosti by mali postupne ustúpiť. Pokiaľ neustúpia, vyhľadajte svojho gynekológa.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník