Hrčka pod pazuchou v tehotenstve

14. mar 2023

Ahojte chcem opytat ci nemal niekto skusenost s hrckou pod pazuchou v tehotenstve. Na poradni v 16tt som to ukazala gynekologovi, urobil sono prsnikov vsetko ok, avsak mam z toho strach ci to nemoze byt nieco vaznejsie. Dakujem za skusenosti

trgypadl
14. mar 2023

Pridavna mliecna zlaza

autor
14. mar 2023

@trgypadl moze byt aj taka tvrdsia, tvarom skor ako valcek? Mala si aj ty taku? Gyn sa skor sustredil na tie prsniky a ked boli ok tak velmi neriesil ale znepokojuje ma ta tvrdost a tvar, myslim ze uzlina to nebude. Dakujem ti za reakciu

danyelia
14. mar 2023

Ahoj, vážnejšie to je, ak je hrčka tvrdá, nebolestivá a nepohyblivá a máš aj iné zvláštne príznaky (zimnica, nočné potenie, náhle chudnutie, únava, svrbenie kože). Ak by sa niečo z toho vyskytlo, šla by som k obvodnej lekárke, kde Ti zoberie krv (na viaceré hodnoty) nie len taký bežný tehotenský odber. Ak by sa lekárovi na sone niečo nezdalo, poslal by Ťa zrejme na ďalšie vyšetrenia...

floki1994
14. mar 2023

Jasne...moze to byt aj uzlina...mala som to tak a lekarka mi len povedala ze imunita je zjavne slabsia ( bezne v tehu) po par tyzdnoch zmizla 🙂

trgypadl
14. mar 2023

Ja mam nalavo 2 hrcky a na pravo jednu, mne sa hlavne zvyraznili po porode, ale niekedy su dost citlivé a bolestive, viazane na MC.
Gyndos Ti sonom prezrel aj podpazusie? Ak by sa mu nezdalo nieco, verim, ze by Ta poslal dalej.

zuzka565
14. mar 2023

Ja som mala hrce pod pazuchou v druhom tehu. Tiež som sa zľakla. Ale dr má upokojila. Boli to podľa nej uzliny a po pôrode mi to zmizlo. Mala by som mať aj foto ako to vypadalo.

lolalalalala
14. mar 2023

Aj ja som to mala, cele tehotenstvo. Toez som sa bala. Po porode sa este zväčšila a potom ako som sa rozkojila to zmizlo. Doktori viacerí ze je to Ok.

konikkon
14. mar 2023

Mala som to v 2. trimestri. Tiež mi to lekár kontroloval. Išlo buď o uzlinu zo zníženej imunity alebo podráždenie z antiperspirantu. Na čas som vyradila antiperspiranty, prešlo to.

autor
15. mar 2023

Dnes som bola este u druheho dr na sone a je to zrejme ta mliecna zlaza, nic zle tam nevidel. Dakujem za vase skusenosti a ukludnenie🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre