Je pravda, že pri nadbytku kyseliny listovej sa môžu narodiť dvojičky alebo väčšie deti?

Zodpovedané
11. feb 2022

Dobrý deň,

všade sa hovorí ako je dôležité užívať kyselinu listovú v tehotenstve a ešte lepšie pred počatím.

Ja som ju užívala 4 mesiace predtým ako sa mi podarilo otehotnieť. Konkrétne Femibion 1 a teraz v tehotenstve pokračujem (som len na začiatku).

Znepokojuje ma však informácia, že prebytok kyseliny listovej škodí organizmu.

Je pravda, že pri nadbytku kyseliny listovej sa môžu narodiť dvojičky alebo väčšie deti?

Ďakujem

Dobrý deň,

o tomto počujem prvýkrát.

Čo sa týka konkrétne Femibionu 1, tak kyseliny listovej je tam akurát. Určite nie nadbytok. Kyselina listová je dôležitá pre správny vývoj nervového systému plodu a ako prevencia rázštepov.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník