Femibion alebo kyselina listová

2. okt 2021

Co by ste mi poradili z tychto dvoch? Citala som, ze vo Femibione nie je az tolko kyseliny listovej, kolko je potrebne uzivat, no su tam aj ine vitaminy..co ste uzivali vy? Myslite, ze si to mozem nasadit este pred otehotnenim?

ivus32
2. okt 2021

Ahoj ja vždy iba obyčajnú kyselinu listovú a to mám doma 5 detí 😊

babovka2321
2. okt 2021

Aj sa odporuca este pred otehotnenim. Femibion 1 je urcite lepsi, no mne v tehotenstve z neho bolo velmi tazko od zaludka, tak som nakoniec brala iba kyselinu listovu.

vahcaac
2. okt 2021

Pred otehotnením nasaď kyselinu listovú, ja som ju brala aj počas prvého trimestra, z femibionu bolo zle. Pokiaľ máš vyváženú stravu, femibion absolútne nepotrebuješ.

fleur1111
2. okt 2021

Pokial zješ počas dňa ovocie, mäso, zeleninu, stačí ti len obyčajná kyselina listová. Ja som brala Femibion 1 kvôli tomu, že síce som nezvracala, ale zo všetkého ma napinalo okrem citrónovej vody, suchého rozku a zeleninovej polievky 😁 čiže si vieš predstaviť môj prísun vitamínov v prvých mesiacoch….

vikes
2. okt 2021

Nie každé telo vie spracovať kys. listovú, preto je lepšie ju užívať vo forme folátu napr. Active folic.

jennifer007
2. okt 2021

Kyselinu listovú beriem už roky pred tehotenstvom som zacala, brala som aj pocas kojenia odporučila mi to hematologicka a beriem aj teraz dalej keďže som v 9tt

autor
2. okt 2021

Tak si teda kupim kyselinu listovu. A je volnopredajna alebo na recept?

jennifer007
2. okt 2021

Je aj volno predajna ta vsak neobsahuje tolko toho, mne ju predpisuje hematologicka ale predpise ti to aj gynekologicka a si myslim ze aj obvodný 🙂 nemynaj zbytočne na femibion 😉

diaalex
2. okt 2021

Používala som femibion a vsetko je ok

evkamotka
2. okt 2021

Femibion a manzel para orechy (zlepsuju kvalitu spermii)

melynda
4. okt 2021

Práveže Femibion, čo mám skúsenosť obsahuje presne také množstvo kyseliny listovej a iných vitamínov, koľko v danom období potrebuješ. Brala som ten, nič iné, nič navyše a teda mám zdravého syna 🙂 Dobré je, keď začneš brať vitamíny ešte pred otehotnením, aspoň telo bude mať dostatok vitamínov, keď sa to podarí.

truthy
7. okt 2021

Podľa mňa je samotná kyselina strašne málo pre telo, pre bábätko. A čoraz viacej žien má problém so spracovaním kyseliny listovej ako takej, čiže je vhodnejšie aby bola v aktívnej forme s ktorou telo problém nemá a využije ju ako treba 🙂

melynda
26. okt 2021

@truthy každá si to musíme zvážiť sama, mne to tiež trvalo, kým som si nejaký ten prehľad o tom, čo je vhodné pri snažení a v tehotenstve urobila 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre