Je pri kŕčových žilách lepšia sekcia alebo prirodzený pôrod?

Zodpovedané
31. máj 2022

Dobrý deň,

čaká ma druhý pôrod a pravdepodobne to bude zas sekcia (drobec je priečne). Problém je, že mám strašné, naozaj strašné kŕčové žily a doktorka ma varovala, že pri sekcii je to dosť problém, lebo žily sú aj v bruchu. Mňa desí stále hrozná predstava, či keď budú robiť sekciu, tak tam nevykrvácam. 😱 Neviem sa tej obavy zbaviť.

Pri kŕčových žilách je lepšia sekcia alebo prirodzený pôrod? Neporežú mi žily počas sekcie?

Ďakujem.

Dobrý deň,

pri priečnej polohe, aj keby ste nemali za sebou jeden operačný pôrod, by sekcia musela byť. Či tam sú alebo nie sú varixy. Operácia, ak je plánovaná, prebieha v maximálnom kľude. Operatér má čas postupovať pekne pomaly a opatrne. Takže šanca, že Vás poraní, je skutočne malá.
Keby došlo k poraneniu, je potrebné včas zasiahnuť a všetko dobre dopadne.

Štandardne sa pri kŕčových žilách neindikuje cisársky rez.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník