Je problém s cystami indikáciou k podviazaniu vaječníkov?

Zodpovedané
14. mar 2023

Dobrý deň,

mám 36 rokov, 2 deti a som už rozhodnutá, že ďalšie dieťa nechcem. Rada by som išla na podviazanie vaječníkov, aby som nemusela brať antikoncepciu alebo riešiť teliesko.

Vyriešil by sa môj problém s cystami?

Je možné spraviť podviazanie aj ako indikáciu práve kvôli ním?

Tak, aby som zákrok nemusela platiť.

Ďakujem

Dobrý deň,

sterilizácia s cystami na vaječníkoch nijako nesúvisí. Sterilizácia je zákrokom zrealizované prerušenie vajíčkovodov. Všetko zostane tak ako má, vaječníky budú fungovať, budete ovulovať. Len sa k vajíčku spermia nedostane, a preto nezostanete tehotná.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník