Je problémom "placenta grannum 2"?

Zodpovedané
20. dec 2022

Dobrý deň,

absolvovala som morfologický ultrazvuk. Lekár mi povedal, že je všetko v poriadku, všetky hodnoty boli v norme. Po príchode domov som si prečítala výsledky, kde sa písalo, placenta grannum 2 (predpokladám, že sa jedná o druhý stupeň starnutia).

Je to problém, keď všetko ostatné je v poriadku?

Myslím tým prietoky, váha a dĺžka plodu, vývin ostatných orgánov v norme, srdce aj počet úderov (160/chlapček). Lekár sa nad tým vôbec nepozastavil, ani mi to nespomenul.

Vopred ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

áno, pokiaľ nespomenul nič k zrelosti placenty, tak je to v poriadku. Obvykle v 20gt. ale uvádzame zrelosť Gr.0-I.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník