Je šanca otehotnieť, ak máme sex dvakrát počas plodných dní?

Zodpovedané
12. jan 2023

Dobrý deň,

chcela by som sa spýtať. S manželom sa snažíme o dieťa, no náš sexuálny apetít nie je častý vzhľadom na to, že partner "odmieta" so mnou spávať každý druhý/tretí deň, pretože nie vždy má údajne chuť. Veľmi by sme chceli dieťatko, ale zároveň nechcem manžela tlačiť do milovania sa.

Myslite si, že ak budeme mať sex 2x počas plodných dni, je šanca, že by som otehotnela?

Snažíme sa zatiaľ 3 mesiac (takýmto tempom), no stále test je negatívny :(

Ďakujem.

Dobrý deň,

zdravý pár otehotnie do jedného roka. Takže zatiaľ nie je dôvod sa obávať.

Samozrejme šanca tam je. Hlavne ak máte pravidelný cyklus.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník