Kedy budem mať plodné dni?

radka159
5. máj 2013

Chcem Vás poprosiť o radu výpočítať plodné dni, už asi rok sa s manželom snažíme o bábätko, ale stále sa nedarí ☹ , som v poriadku až na to že mi chýba vitamín D, manžel zatial nebol vyšetrený, menštruáciu som dostala (prvý deň posled.m)23.03.13 v apríli neprisla a dostala som ju az 03.05.13, kedy budem mať plodné?

soldi
5. máj 2013

@radka159 plodne dni sa vypocitat nedaju. ocividne mas dlhe nepravidelne cykly, co znaci nejaky hormonalny problem, odporucam vysetrenie u gyn, aspon hormonalny profil a folikulometriu, ci vobec ovulujes. manzel moze ist zatial na spermiogram

maryah
5. máj 2013

alebo si skús začať merať bazálnu teplotu, prípadne si kúp ovulačné testy...

soldi
5. máj 2013

@maryah
@radka159 ano, aj meranie bt je super, hlavne na spoznanie ako funguje nase telo. len tam je nevyhoda, ze ukaze ovulaciu az po jej prebehnuti, co je pri nepravidelnych cykloch celkom problem

radka159
autor
5. máj 2013

maryah,doteraz mi chodila pravidelne, az teda ten april vynechala, u gyn. som bola 16.04.13 vyšetrenie prebehlo v poriadku brala mi krv a moč zistila mi že mi chyba vitamin D takže beriem Alpha D3 , doteraz som si robila aj ovulačné testy aj som si merala bt tak som vedela približne kedy je ovulacia, len ma to teraz splietlo ked sa cyklus posunul tak neviem od kedy zacat merat a robit ovul,testy, Mate prosim Vás aj skúsenosti s Nosifol totiz ten mi tiez predpisala a Indol 3?

maryah
5. máj 2013

@soldi no, to je pravda, že ovuláciu ukáže až po nej, ale ako si napísala, aspoň ukáže ako funguje telo...
@radka159 skús piť alchemilkový čaj, od začatia menštruácie 2 týždne, upravuje cyklus. s Nostifolom a ani s Indolom 3 skúsenosť nemám...

radka159
autor
5. máj 2013

uz som ho pijala, fuuha ale tie bylinky hnus, ale skusim znova ďakujem za radu maryah

radka159
autor
5. máj 2013

chýbal niekomu vitamin D?, môže to byť následkom že sa nedari?

ivaka333
5. máj 2013

@radka159 Ja som si tiez robila ovulacne testy, ale pre istotu sme to skusali kazdy druhy den 🙂 A trvalo len necele 3 mesiace a otehotnela som. A to som mala 40 🙂 rokov. Takze nic nemeraj, sex kazdy druhy den a hotovo. A po nom lez spokojne aspon 20 minut 🙂 Drzim palce.

radka159
autor
5. máj 2013

skusim to dufam že to už víde, dakujem za radu ivaka333

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre