Je šanca, že bude všetko v poriadku, ak je plod o 2 týždne menší v 8 tt?

Zodpovedané
7. sep 2022

Dobrý deň, pani Dr.,

myslíte si, že mám ešte nejakú šancu, že bude všetko v poriadku ak som bola na prvom vyšetrení v tehotenstve a podľa MS som mala byť 8+1 ale ultrazvuk ukázal iba 6+1?

Moja pani Dr. okomentovala, že vidí pekný pravidelný gestačný vak a v ňom embryo, ktoré namerala vo veľkosti cca iba 4 mm, srdiečko ešte nepotvrdila. Prietok krvi tam videla. Cyklus mávam viac-menej pravidelný 28 - 31 dňový. Avšak práve počas tohto mesiaca kde došlo k oplodneniu sme boli na dovolenke v zahraničí, čiže mohla sa ovulácia posunúť z dôvodu cestovania, zmena stravy, prostredia a nejaký ten stres okolo toho.
Vôbec nešpiním, príznaky tehotenstva stále mám, dokonca za posledné dva týždne ešte silnejšie. Výtok mám biely mliečny, čo som sa dočítala, že je v tehotenstve považovaný za zdravý.

Za koľko dní od tohto prvého ultrazvuk odporúčate ďalší?

V marci som už prekonala jeden MA a následný kyret, neviem či to má vplyv na túto tehotnosť.

Ďakujem za vašu odpoveď, pekný deň.

Dobrý deň,

jasné, že je tam šanca! Ovulácia mohla byť výraznejšie posunutá a doterajšie vyšetrenia sa zdajú byť v poriadku podľa toho čo píšete.

Teraz je potrebné iba počkať a uvidí sa. Ideálny by bol kontrolný ultrazvuk o dva týždne. Ale už aj o týždeň by sa dala potvrdiť akcia srdiečka.

Držím palce!

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník