Aká má byť veľkosť plodu v 7. týždni po oplodnení?

brumka111
26. júl 2011

Prosim Vas velmi pekne, viete mi niektora poradit, aka ma byt cca velkost plodu / embrya , presnejsie bola som na ultrazvuku v 6 tyzdni a 6 dnoch po oplodneni a lekar povedal, ze plod ma velkost 7,8 mm. Tato velkost je v poriadku?

zuzana.leigh
26. júl 2011

ja si myslim, ze je v poriadku, nas drobcek mal v 5tt 4mm, takze podla mna to sedi 😉

brumka111
autor
27. júl 2011

@zuzana.leigh aha, no dakujem ti 🙂

nat28
27. júl 2011

@brumka111 to si asi zle napisala, lebo taku velkost by mal mat v 7tt, ale to sa udava od ms, resp 2 tyzdne pred ovu sa rataju tyzdne tehu. Takze ak to bolo 4+6tt, tak plod je velky

brumka111
autor
27. júl 2011

@nat28 nie nie, ja som myslela 7 tyzdnov od oplodenia, bez tych 2 tyzdnov...:-}

vejinka
27. júl 2011

mne sa zda velke ale kludne si mohla otehotniet v prvej polovici cyklu.takze nelam si hlavu velkostou a uzivaj si tehu keby sa mu nieco nezdalo povedal by ti to.

lucka1987
27. júl 2011

my sme mali v 7 tt+ O dni len 2 mm 😅 ono je to individualne....mozno ti pomoze tato tabulka.... ale nie vsetko musi byt tabulkove.... netreba sa znepokojovat ked niekedy nieco nesedi.... ale tvoja dlzka je ok

boobaa
27. júl 2011

ahoj ja čakám dvojičky, v 7 tt mal 1: 7 mm a 2: 1 cm, lekár povedl, že je to v poriadku na dvojičky. asi je individuálne, genetická predispozícia ... teraz sú však obidva podľa tabulky presný, ako keby som čakala iba jedno bábo, tak sa tešim. len nech im to vydrží

brumka111
autor
27. júl 2011

@lucka1987 dakujem Ti :-}..no takze mne to podla tabulky moc nesedi, lebo v 7 tt by mala byt velkost 13 mm a my mame len 7,8 mm...nic ine nezostava len pockat :-}...som zvedava ako to teda je :-}

gerbera928
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
cukrik580
28. jún 2013

Ja som bola dnes na sono a podla sona sme vraj 6+4 -mame 6,9mm a podla ms sme 7+6 😉

kattyy3
16. jan 2015

@lucka1987 vy ste mali v 7 tyzdni 2mm? a vsetko bolo ci je v poriadku? mna dnes lekarka nastrasila lebo sme o tyzden mensi ako MS ukazuje cize by sme mali byt 7 t ale sme len 6t a nemame ani 5mm a vraj sa jej to nepaci ale srdiecko krasne bilo len ja som rizikova pacientka.

lucka1987
16. jan 2015

@kattyy3 ahoj, moj maly ma uz 3 roky a 4 mesiace . 😉 cele tehotenstvo som mala rizikove, stale nejake problemy , ale to nesuviselo s tym, ze na zaciatku mal len 2mm, nam aj srdiecko zacalo bit velmi neskoro, ked uz ma posielali na kyretaz. myslim ze az v 8 tt sme prvy krat videli srdiecko.. takze tieto zaciatky su velmi ivdividualne, a merania nepresne, netreba sa hned plasit. nemysli na to, najlepsie merania su uz okolo toho 11 tyzdna, vtedy je to presnejsie.. drzim palce 😉

kattyy3
16. jan 2015

@lucka1987 dakujem ti velmi pekne za povzbudenie a gratulujem k drobcovi. Tak si ma trosku utesila a naozaj verim ze to teraz uz zvladneme, rizikovy sme aj my a budeme do konca. dakujem este raz

lucka1987
16. jan 2015

@kattyy3 nemas za co, my sme o prvie dietatko prisli v 10 tt . a hned na to s ami podarilo otehotniet, a od zaciatku kazdu chvilku v nemocnici, tak sme si zazili stresov, ale nastastie je to ok a tesime sa z nasho zdraveho prtavca, tak nech to dotiahnete do uspesneho konca aj vy 😉

kattyy3
23. jan 2015

@lucka1987 ahoj tak este raz dakujem za podporu dnes som mala kontrolu a super sme riadne podrastli lekarka bola rada bo mame okolo 1,1cm a sme asi 7t+2d co zodpoveda podla MS s posunom par dni a to je zanedbatelne. Som moc rada a dufam ze aj nadalej to bude vsetko ok a budeme mat krásneho anjelika

emily0412
14. jún 2016

Moje ma v 7.tyzdni 9.2mm 🙂

balee
19. jún 2016

Ahojte, som v 7+3 a mame 1,52cm ☺️

bianka178
6. júl 2016

Ahoj , som 8 tt a lekarka mi povedala ze male ma 9mm srdiecko bilo a ze to je 6+6 .. V januaari sme potratili a mam strach. :(..

ludkaj100
7. júl 2016

Ahojte, tak naša fazuľka mala v 7tt+2d len 2 mm. Doktor hneď povedal, že sa zastavil rast ale pre istotu mam ísť o 10 dní na kontrolu. Veľmi som plakala lebo v decembri sme prišli o babo v 8tt1d mu prestalo byť srdiečko. A o 13 dní na kontrole som mala byť 9tt+3d, fazuľka podrástla na 16,7 mm čo zodpovedá 8tt a srdiečko krásne bilo :D hlavne sa netreba stresovať kebo aj lekári sa môžu mýliť a niekedy úplne zbytočne ženu stresujú ;)

alize13
22. jan 2017

Ahojte kocky, som cca v 6-7tt tehotenstva. urcit podla menzesu a ovulacie sa to neda, dokonca som prirodzene otehotnela pocas pripravy na IVF po vybrani Decapeptylu. Doktor bol skepricky, na zaciatku sa vsak vyvijalo vsetko ok az do posledneho tyzdna. posledne meranie bolo 2,7mm, vsetko ok, no v stredu som zacala spinit (najskor hnedy vytok s duphastonom, neskor tmavohnedy a teraz sa pridali aj dake zhluky tahave). bola som este v ten den na dvoch inych sonach, lebo moj lekar neordinoval. Kazdy lekar videl v jeden den ine..na obed nebolo pocut srdce, napisal mi do gd zamlcany potrat, vecer na sone u Slezaka bolo vsetko ok a v ten piatok (2dni po sonach)u mojho lekara - za tyzden od poslednej kontroly plodik narastol iba o 1mm, navyse som mala nepravidelny tvar plodiku a zrejme aj viditelny hematom + ze strdiecko len ak chaoticky "plapola". Lekar to nevidi dobre a do pondelka mi dal cas. Stretla ste sa prosim s dacim takym? Da sa to dako "rozchodit"? citala som podibne pripady, ked sa neskor zistilo, ze su na ceste dvojicky. dakujem pekne za skusenosti.

joannita
22. jan 2017

Ja co si pamatam tak moje plody mali v 8 tyzdni 10 a 11mm.
2,7mm mi pride dost malo, ale ani meranie na sone nieje iplne presne. Jeden lekar ti moze namerat aj o 2-3mm menej/viac ako druhy. Zalezi od pristroja. Drzim palce.

zana124
30. jan 2017

@alize13 Ahoj! Uz par dni som hladala na nete nieco podobne ako si napisala o "plapolajucom srdiecku" a nikde som nic nenasla. Ja som bola na ultrazvuku minuly stvrtok, lebo ma divne bolelo brucho a mala som aj cudny vytok. Doktorka mi robila 2 ultrazvuky, hned som vedela, ze nieco nie je v poriadku. Nakoniec mi ukazala cez vaginalny ultrazvuk srdce a presne ako si to opisala ty, slo o chaoticky plapolajuce zachvevy. Vravela, ze sa jej to vobec nepozdava, tak sme si dohodli vysetrenie na pondelok - teda na dnes. Ja som sa s tym cez vikend tak vnutorne zmierila, ze z dalsieho tehotenstva nebude nic, tak aj bolo. Dnes mi ukazala uz len taku kopku v maternici, povedala, ze sa plod pomalicky rozklada a budem musiet ist na kyretaz. Vobec s tym nesuhlasim, tak som jej povedala, ze tento tyzden nemozem a pevne verim, ze sa plod sam vypudi z maternice. Dufam, ze tvoj pripad bude iny, ale radsej nic neocakavaj.

dianastillova
3. feb 2017

Ahojte, moje babo malo v 6tt+5d velkost 7,7mm a uz mu bilo aj srdiecko 🙂o dva tyzdne idem na ultrazvuk a snad mi vystavia uz aj tehotensku knizku🙂

migrificka
18. feb 2017

My sme 6+4 a máme tiež 7,8mm a krásne nám bije srdiečko. Inak pribliznu veľkosť a týždeň tehu nájdeš aj na http://tehotenstvo.academy.sk

alize13
21. feb 2017

@zana124 Ahoj, no tak u mna to dopadlo zle, ale aspon vyslo vsetko same a nemusela som na zakrok. Drz sa, snad nabuduce dopadneme uz iba dobre

iskra10
17. mar 2017

Ahojte zienky chcem sa Vás opýtať ako dlho ste mali sme bolesti v podbrusku len v prvom trimestri? Ci dlhšie? Som už unavená z toho strachu že začnem krvácať,lebo stále mám tie bolesti ako pri mrche a som v 7 týždni.poradte prosím...Ďakujem

lva
9. dec 2017

Ked tu citam tie velkosti, som zmätená. Naposledy na utz videla cisla 5tt 0d, GS 11,2 mm. Nie je teda nejake velke? Moze to byt tym ze uzivam progesteron? Som po dvoch potratoch, homozygot pre MTHFR, tak mi doktor pre istotu dal 3x100 mg/denne. Doteraz som mala vzdy problem,ze vajko male nerastlo a teraz je nejake privelke... ma niekto skusenost?

evak347
19. dec 2019

7+5tt a ma 10mm Doktor ma poslal na vyskrab co si myslite ze nerastie Ako ma

rubia307
12. apr 2021

@lucka1987
@lucka1987ahoj Lucka v 7tt malo embrio len 2mm?ja som 7+4 tt embryo ma 3mm bez srdecnej ozvy a doktorka mi povedala ze to je potrat ze sa prestalo vyvyjat teraz este budem cakat do nedele ci sa nieco zmeny idem este na dalsi ultrazvuj ja sice stale dufam ale ona bola presvedcena ze uz je koniec

ludkaj100
12. apr 2021

@rubia307 môj príspevok vyssie
Ahojte, tak naša fazuľka mala v 7tt+2d len 2 mm. Doktor hneď povedal, že sa zastavil rast ale pre istotu mam ísť o 10 dní na kontrolu. Veľmi som plakala lebo v decembri sme prišli o babo v 8tt1d mu prestalo byť srdiečko. A o 13 dní na kontrole som mala byť 9tt+3d, fazuľka podrástla na 16,7 mm čo zodpovedá 8tt a srdiečko krásne bilo :D hlavne sa netreba stresovať kebo aj lekári sa môžu mýliť a niekedy úplne zbytočne ženu stresujú ;)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre