Je šanca, že i napriek krvácaniu bude tehotenstvo riadne pokračovať?

Zodpovedané
4. nov 2021

Dobrý deň,

17. septembra som si spravila tehotenský test a ukázal dve čiarky. Tá druhá bola trochu slabšia, ale bolo ju dosť vidno. 19. septembra som dostala menšie krvácanie. Nebolo to ako menštruácia, lebo ja mávam silnú. Spravila som si testy a už čiarky slabli. Išla som k mojej gynekologičke, to bol cca 7. týždeň podľa výpočtu. Povedala, že všetko je v poriadku. Z krvi ukázalo tehotenstvo. Robila mi ultrazvuk zvnútra a malé nebolo stále vidno.

Krvácanie vždy dostanem vtedy, keď mám dostať menštruáciu. Je to veľmi slabé, skôr by som to nazvala špinenie. Dala mi termín o 4 týždne a povedala, že tam sa uvidí.

Mám čakať zlú správu?

Ďakujem

Dobrý deň,

je možné, že k oplodneniu došlo neskôr ako je vypočítaný termín predpokladanej ovulácie.
V tom prípade ešte nemuselo byť plod vidno.

Otázka znie, že aká bola hladina hCG a či bolo v dutine maternice vidieť aspoň gestačný vak. Aj napriek špineniu v období očakávanej menštruácie môže byť všetko v poriadku.

Podľa môjho názoru sú 4 týždne dosť dlhá doba. Ja osobne by som to skontrolovala o dva týždne a určite nasadila minimálne podpornú terapiu.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník