Je šanca, že sa srdiečko ešte ukáže?

Zodpovedané
28. sep 2021

Dobrý deň,

podľa termínu poslednej menštruácie by som mala byť tehotná 8+2tt, ale dnes sono ukázalo 6+3tt. Nebola vidno ani žiadna akcia srdiečka. Veľkosť 14 mm a lekár tvrdil že na 8. týždeň je to maličké, resp. ten 8. týždeň od posledného menzesu. Čiže dvojtýždňové opozdenie. Navrhol 2 po sebe nasledujúce odbery na hCG hormón a potom sa uvidí, či to stúpa.

Môže byť, že bábo bude len maličké a nič to neznamená?

Alebo mi hrozí potrat?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

jednou z možností je, že k počatiu došlo neskôr ako v období očakávanej ovulácie. Tým pádom by bol plod menší. Pokiaľ nebola viditeľná akcia srdiečka, je to otázka maximálne 1 - 2 dní.

Druhou možnosťou žiaľ je, že sa plod prestal vyvíjať.

Dajte tomu ešte šancu, počkajte na výsledok hCG z krvi a na kontrolný ultrazvuk.

Držím palce!

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník