Ešte nebije srdiečko. Je šanca, že sa ešte rozbehne?

lucka1022
27. sep 2021

Ahojte,dnes som bola na 2,sone.Pred 3 týždňami mi bolo potvrdené tehotenstvo.Ale bolo ešte krátko 4plus 6 ,dnes som mala byť 8 plus 1 ale dr vravel že zodpovedá 6 plus 3 tt,je malinke a nebilo srdiečko...On to rátal podľa ms poslednej ale podľa styku to na ten cca 6/7 týždeň sedí...a ešte jedna vec ,pred 2 týždňami som bola v nemocnici ,ale nie tehu lproblémy,ale vysetrili ma aj gynekológ a vtedy vravel že je to 6 tt a ma 18mm,dnes 6 plus 3tt a ma 14mm.Viem ze tie utz nie sú presne ale aj tak sa bojím čo bude.Strasil ma že je tam 2 tt opozdenie ani srdiečko nebilo ...viem ,že je kopec bab co zažili podobné ...a ako to dopadlo?Je tam nejaká nadej že sa to ešte rozbehne a dorastie?Aj dcérka bola o týždeň menšia ale.to zistili až v pokročilom štádiu...

vahcaac
27. sep 2021

@lucka1022 ahoj. Podľa toho čo píšeš si myslím, že tam je šanca už veľmi malá. Už len to, že za dva týždne nenarastlo, niektoré deti rastú pomalšie, iné rychlejšie. Dôležité je ale aby tam bolo vidno ten rast a progres. Je mi to ľúto.

zafir01
27. sep 2021

@lucka1022 a vies kedy si otehotnela ? lebo napriklad ja mam opozdenie o 15 dni . pretoze pri mojom vzdy 28 az 30 dnovom cykle som otehotnela nejakym zazrakom 31 DC . teraz som v 25 tyzdni a vsekto je v poriadku, akurat, ze mi nemozu ratat tyzdne od menzesu .

na druhej strane, robili ti sono a nie je tam progres, to nie je dobre. aj ked su merania nepresne, a najma ked meraju dvaja lekari dvoma pristrojmi, no podla toho sa embryo skor scvrklo.

to srdiecko. pri synovi mi zacalo bit az na konci 8 tyzdna .
ked nebudem brat v uvahu to kontrolne sono, ktore nameralo mensiu velkost. tak je to take 50:50 . mozno keby ides zajtra, uz by bola akcia srdiecka... pokial nemas bolest a spinenie, stale je tam sanca . som piaty krat tehotna, nebolo tehotenstva ( okrem tohto ) kedy by som podobne nezazivala

vladkabalazova
27. sep 2021

@lucka1022 Ahoj aj ja som sa ztim stretla pre 14 mesiacmi. Bola som tehu a doktor zistil malému podvizivo tiež narástlo ako malo nemusel prežiť....ale všetko bola somarina blbi doktor retard pretože ja mesriam 144 a je zjavné že to dieťa nemôže byť veľké no nie?tak som sa celé tehu vála že čo ako dopadne celé tehu skoro v nemocnici nakoniec po pôrode bol malý zdravý krásny veľký celkom na moju výšku akurát mal 46cm a 3 kg

vahcaac
27. sep 2021

@vladkabalazova deti v prvom trimestri rastú viac menej podľa tabuliek, genetika a ukáže najviac v treťom trimestri ... tvoja výška v prvom trimestri nehrá žiadnu rolu

domka222
27. sep 2021

Za dva týždne aj keby srdiečko ešte nebilo, tak by muselo aspoň podrásť. Žiaľ, asi to nebude prosperujúce tehotenstvo. No kiež by som sa mýlila

sheila2004
27. sep 2021

Ja by som chcela napísať niečo pekne a povzbudivé, ale žiaľ zažila som presne toto iste , so smutným koncom 😥 bola som ešte trikrat na sone, aj u iného doktora, hcg stúpalo, tak som sa tešila, ale srdiečko sa nerozbuchalo .

lucka1022
autor
27. sep 2021

@vladkabalazova tiež ti povedali že zaostáva nejaké týždne a nakoniec bolo všetko ok?

lucka1022
autor
27. sep 2021

@zafir01 my sme mali nechraneny styk 9 alebo 10 augusta presne už neviem ale určite tie dni 2 dni hore dole ,čiže ono podľa toho to aj vychádza ten 6 7 tt len to ,se aj pred tými 2 týždňami mi povedal lekár že je 6 tt ,tak neviem...a keď som bola úplne prvý x na potvrdenie mal plod 4mm,dnes 14,aj mne sa to zda malo,veľmi sa bojím, neskutočné.je to čakanie, ale nekrvacam nemám bolesti

sense
27. sep 2021

U mňa to nedopadlo dobre... Ešte v den keď mi to. Lekár povedala mi bolo zle... Žiadne bolesti, žiadne krvácanie, nič nenasvedcovalo tomu ze by nebolo niečo v poriadku, zamlknuty potrat

nicole003
27. sep 2021

@lucka1022 tiez nechcem strasit, ale v mojom pripade tiez v 6.tyzdni uz bilo srdiecko, cela natesena po 2 rokoch snazenia a o tyzden nato srdiecko nebilo a uz sa mi odlupovala placenta. Bez bolesti a krvacania len na sone to bolo vidiet. Ale ak lekar nic zavazne nevidi tak sa najprv caka ze ako sa to vyvinie. Tak to mala zas kamoska.

dejna_
27. sep 2021

@lucka1022 zažila som to dva krát ..prvý krát tak podobne ako ty od začiatku 2 týždne bábo po zadu a srdiečko nenabehlo a druhý krát tiež od začiatku 2 týždne po zadu neskôr srdiečko nabehlo ale aj tak na ďalšej kontrole už nebilo ...oba razy to potvrdil aj pokles hcg ...robili mi odber krvi s odstupom 2 dní .. každopádne sú tu príbehy aj zo šťastným koncom

vladkabalazova
28. sep 2021

@lucka1022 Ahoj môjmu srdiečko pekne bilo len tvrdili že je malý a to že strašne malý na svoj g.vek našťastie je malý zdravý

lucka1022
autor
28. sep 2021

@vladkabalazova chvalabohu, bodaj bybto bol aj môj prípad, no od večera ma boli brucho nie sú to veľké bolesti také ako menstruacne ,menšie tlaky,ale bez krvácania...dúfam.ze nič to nebude veľmi sa bojím,zajtra idem na krv na hcg ,uvidíme ako to dopadne

lucka1022
autor
29. sep 2021

@lucka1022 baby bol to zamlknuty potrat ,začala.som mať kŕče utekala som k.dokimu a on že hematom sa mi zväčšil ešte horšie nález ako včera, poslal ma do nemocncice, museli ma vyčistiť plod bol mŕtvy proste prázdny vacok 8 tt ,podľa sona 6tt😔😔

domka222
29. sep 2021

@lucka1022 to ma mrzí😔. Mne sa to stalo 2x, ale v mojom prípade bolo aj srdiečko. Zrejme nebolo niečo v poriadku. A radšej teraz, ako v pokročilom štádiu tehotenstva. Prajem rýchle zotavenie a ďalšie tehotenstvo nech dotiahneš do úspešného konca 😉

lucka1022
autor
29. sep 2021

@domka222 ďakujem 🙂

vladkabalazova
30. sep 2021

@lucka1022 držím pevné palce a kopu syl

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre