Je tehotenstvo 6 mesiacov po laparoskopii bezpečné?

Zodpovedané
19. júl 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. V auguste minulého roka mi laparoskopicky odstránili stopkatý myóm na maternici. Otehotnela som po 6 mesiacoch od tejto operácii.

Dnes som už v druhom trimestri a miesto, kde bol myóm ma občas bolí.

Bol po takejto operácii čas 6 mesiacov čakania dostatočný?

Alebo hrozí pretrhnutie jazvy?

Je normálne, že to cítim a pobolieva to?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

6 mesiacov by mal byť dostatočný čas na zhojenie jazvy, predovšetkým ak sa jednalo o stopkatý myóm - jazva je malá, nesiaha do hĺbky maternice.

Môžete pociťovať aj bolesti, ktoré sú prirodzené a možno ich pripisovať zväčšovaniu sa maternice.

Neobávajte sa, všetko bude v poriadku.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník