Otehotnenie po myóme

gabca295
1. aug 2022

Dobrý. Chcela by som sa spýtať. Koľko po operácii myomu, laparoskopiou ste otehotneli?
Ja som malá koncom mája myom o veľkosti 8x8 vyrezali mi ho a aj z casty maternicu. Na maternici mi urobili 9 cm rez. Ale z vonka mam len 3 malé rezi ako po klasickej laparoskopii. Bola to 2 hodinová operácia. Dosť veľký zákrok. Povedali mi ze až po roku by som mohla. Ale chcem vedieť vaše skúsenosti. Ďakujem, za každú radu, skúsenosť, názor, som vďačná. 😊

lienocka192
1. aug 2022

Mala som malý mimo na maternici a otehotnela som aj počas toho🙂. Do pol roka od vybratia vnútromaternicového telieska

nevenka
1. aug 2022

@gabca295 no tak pri takomto niecom by som radsej posluchla doktora, ak Ta netlaci vek, tak urcite. Jazva s musi zahojit poriadne. Lebo ten tlak na maternicu a jej zvacsovanie, aby Ti nahodou v jazve nepraskla. To je zivotu nebezpecne.
Sestre s myomom 9 cm neodporucali uz ani takuto operaciu, len skusit otehotniet aj s nim. Uz raz potratila, tak dufa, ze dalsie babatko sa podari donosit. Ma uz daleko po 30 ☹.

nevenka
1. aug 2022

@lienocka192 lenze toto je uplne nieco ine, bohuzial...😔

gabca295
autor
3. aug 2022

@nevenka ešte mam ísť v auguste na sono po 3 mesiacoch od operácie tak uvidím čo mi povie. Ale asi to nechám až o rok. Ďakujem

ilovepizza
5. aug 2022

@gabca295 my sme sa po polroku mohli zacat snazit, ale mala som mensi myom. ale teda zial ani po pomaly troch rokoch nie som tehotna a zacinaju rast dalsie, takze tak 🤷🏼‍♀️

gabca295
autor
6. aug 2022

@ilovepizza to mi je ľúto. Vari čoskoro budeš tehotná a budeš sa tešiť. Ja uvidím čo mi povie gynda poviem jej ze by sme sa už chceli posnazit. Keď nie uvidím no.

ilovepizza
6. aug 2022

@gabca295 toto je este naozaj skoro. maternica sa musi uplne zacelit a zahojit, ako baby pisali, pri skorsom tehotenstve jej hrozi riziko roztrhnutia a to by bolo velke roziko pre teba a teda tam uz by hrozilo odobratie maternice. takze si naozaj pockaj podla odporucani lekara. asi kvoli tomu, ze si mala vacsi rez, ti odporucili cakat dlhsie. drzim palce, aby vsetko dobre dopadlo 🍀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre