Je tvar hlavičky v 12. týždni v poriadku?

Zodpovedané
20. feb 2023

Dobrý deň,

na sono som bola v 12. týždni a rada by som sa poradila ohľadom tvaru hlavičky.

Je tvar hlavičky v poriadku?

Čo je ten roh?

Pýtala som sa môjho doktora a nevedel mi s určitosťou odpovedať. Vraj to môže byť pupočná šnúra. Zatiaľ mám všetky výsledky v poriadku. CRL je 5,2 cm (12tt+0).

Som prvýkrát tehotná, o pár mesiacov budem mať 30 rokov. Partner má 37. Na genetické testy mi budú brať 2x krv až v 16. týždni. Prvýkrát mi brali krv v 12. týždni.

Mám si priplatiť za Trisomy/Nifty test?

Mám absolvovať ultrazvuk u špecialistu?

Ďakujem

Dobrý deň,

4D UZV je ťažké zrealizovať, pokiaľ nie je dostatok plodovej vody pred tváričkou plodu. A ešte ťažšie je "pekný" výsledok dosiahnuť v tak nízkom týždni tehotnosti. Najskôr bude všetko v poriadku a ide iba o artefakt.

Morfologický ultrazvuk u špecialistu doporučujem absolvovať každej tehotnej.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník