Je určovanie pohlavia v 20. týždni stopercentné?

Zodpovedané
26. okt 2022

Dobrý deň,

keďže mám 3 dcéry a toto je moje 4. tehotenstvo, ešte v 12. týždni som bola na 3D ultrazvuku a tam mi povedali, že na 60 % sa to podobá na chlapčeka. Aj v 20. týždni mi doktor povedal, že to vyzerá na chlapca a napísal mi to už aj do tehotenskej knižky.

Takže je podľa vás určovanie pohlavia v 20. týždni 100 %?

Ďakujem.

Dobrý deň,

v 20 gt. už krásne vidieť pohlavie bábätka na ultrazvuku, takže to bude s najväčšou pravdepodobnosťou chlapček. Požiadajte najbližšie gynekológa, aby Vám ho pri ultrazvukovej kontrole ukázal.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník