Je v poriadku, keď gynekologička videla len gestačný vak?

Zodpovedané
20. jan 2022

Dobrý deň,

mám PCO a posledný menzes som mala 15.11. Koncom decembra som si urobila test a vyšiel pozitívny. Teraz by som mala byť cca v 9. týždni. Dnes som bola u gynekologičky a videla len gestačný vak. Žĺtkový vačok a embryo ešte nie.

Môžem to mať takto posunuté?

Je to v poriadku?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ bol test už koncom decembra pozitívny, tak prešla pomerne dlhá doba. Okrem gestačného vaku by už mal byť viditeľný aj plod s akciou srdiečka.

Absolvujte kontrolu u gynekológa podľa plánu. Lekár sa vyjadrí, či sa jedná o prosperujúce tehotenstvo.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník