Gestačný vak v 5 týždni

patka_1
7. feb 2013

Ahojte baby, je mozne aby gestacny vak narastol zo dna na den zo 7mm na 11mm? nenarastol nejak moc? a je to normalne aby mal v 5tt ked len tych 7mm? co som si zatial vygooglila tak je moje babo nejak popredu...ci?...moze to byt aj tym, ze uzivam Utrogestan (sice len 3 dni)? no aj tak, kym som ho neuzivala, gestacny vacok mal v 4tt+4, 7mm...je to OK?
v Utorok este nebolo vidno ani zltkovy vacok a v Stredu uz hej, je to teda asi na dobrej ceste, ci? podla UZV som dnes 4tt+6
dakujem za rady a budem rada ked mi poviete ako ste na tom boli vy 🙂

xlucia
7. feb 2013

@patka_1 mera to len stroj a ten ti to presne nezmera. mas to ok, a uz tolko nesurfuj, lebo budes nervozna

denisafono
7. feb 2013

@patka_1 ako vidim mas uz jedno dieta, ked zacinas stresovat uz v 5tt tak co bude dalsich 35tt? nikdy sa presne nevie vek plodu a merania su tiez orientacne-zalezi od USG pristroja jeho citlivosti, ci skor ako nastavi dr. vobec som neriesila ake je velke moje babo pocas tehotenstva, dr. mi vzdy povedal ze je vsetko ako ma byt a ja som mu doverovala.

xlucia
7. feb 2013

@denisafono o dieta prisla .... 😒

patka_1
autor
7. feb 2013

@denisafono ano mam jedno dieta, ktore som potratila v 10tt...preto stresujem...babo nerastlo od 5tt a v 10tt som isla pekne krasne pod narkozu...takze je asi normalne ze sa trochu bojim a preto to riesim...vcera som bola na pohotovsti, lebo som zacala krvacat a tam mi g.vak zmerali na 11mm...takze ma zaujma ci babo rastie alebo nie, pretoze prve nerastlo....nemohla si toto vediet, ale nabuduce ked sa lepsie pozries tak uvidis ze to jedno dieta je vlastne v nebi a nikdy nevies preco sa kto pyta na taketo detaily...
@xlucia dakujem za odpoved, ved som aj kludnejsia po vcerajsku...len ma to zaujmalo 🙂

denisafono
7. feb 2013

@patka_1 tak teraz celkom nerozumiem mas jedno dieta, ktore si potratila. Ospravedlnujem sa nepozeram si detaily vsetkych nickov, keby si napisala ze si cakala jedno ale si potratila, co mi luto tak to nie je zavadzajuce. tak sorry

denisafono
7. feb 2013

@patka_1 a este neviem preco sa trapis tym ci GV narastol alebo nie, ked si sama napisala ze narastol o 4mm? tak prepac ale nechapem. Na jednej strane sa bojis ci narastlo a na druhej strane ked narastlo o 4mm tak sa pytas ci to nie je vela.

zuzi0911
7. feb 2013

vsetky vysetrenia a hlavne meranie a vazenie sonom je len orientacne,nemusis sa bat ak by bol problem lekar tanan upozorni

raza
7. feb 2013

@patka_1 neboj, keby niečo nesedelo, doktor by ti isto povedal 😉 ten prístroj to presne nezmeria, takže to možno môže byť aj tým.. ja som tiež už raz potratila a teraz sa všetkého bojím. je to úplne normálne, kludne sa pýtaj aj keď sa ti to bude zdať hlúpe... akurát lepšie bude, keď sa budeš pýtať doktora. ja sa toho svojho pýtam hocičo.. raz mi dal jemne najavo, že už sa zaoberám kravinami, ale ja som mu zas dala rýchlo najavo, že chcem vedieť všetko a keď mi neodpovie, budem zbytočne stresovať.. držím palce nech drobček pekne rastie 😉

zuzulica
7. feb 2013

@patka_1 Neboj, to na začiatku ide tak rýchlo, my sme na prvom sono nevideli ani vak, o dva týždňe tam boli hneď dva, ale len v jeden bol ok a vo vnútri sa už mihotalo malinké, taká žubrienka, tak mi doktorka nasadila dophaston a mala som aj hematóm tak aj askorutin, tiež som z toho bola mimo a bála som sa, ale doktorka povedala, že to sa stane, že tomu zdravému malinkému to nebude vadiť a to druhé zmizne.Za ďalšie 2 keď mi doktorka ukázala malé, tak ja hneď, že "také veľké...?"Tie merania sú len orientačné a nám napríklad tiež nesedí týždeň podľa posledného menzesu a podľa toho ako malé rastie.Ja som mávala menzes tak všeliako, takže mi nejde určiť kedy presne sme otehotneli. Jasné, že sa človek bojí, ale nestresuj sa zbytočne, to ti neprospeje, keby niečo nebolo ok, tak ti doktor povie.

1alex3
3. mar 2013

ja som mala rovnaky problem, Dr. ma vylakal, že mam velku cistu a poslal ma do nemocnice, navyse mi robil onko vysetrenie, tak si predstav ten stres.....s nemocnici mi samotny p. primar povedal, ze je to všetko OK, že je to iba zväčšene žlte teliesko, čo približne do 12tt vyživuje plod a potom, ked preberie tuto vyzivovaciu funkciu placenta, zacne sa postupne stracat....tak bud kludná...stres škodí... Primár ma upokojil a s úsmevom poslal domov, pričom pripomenul, hlavne sa nestresujte..

martina0308
16. okt 2014

Ahojte, dnes som bola u lekara..podla hladiny HCG v krvi by som mala byt 5tt...robil sono, gestacny vak ma sotva 5 mm...povedal, ze to je strasne malo, ze 5tt by mal mat aspon 11mm...inak poslednu mrchu som mala 27.08....o tyzden idem zase na krv na HCG a potom zase sono, ci vobec rastie...pretoze ma podozrenie, ze v 2tt prestalo rast :( mate s tym skusenost?

arizona
20. okt 2014

@martina0308 mne nameral v 3. - 4. tt veľkosť gv 4 - 5 mm a dr. vôbec nestresovala. o týždeň som mala ísť na krv - podľa hcg 4. - 5. tt, takže všetko ok. neboj, všetko bude dobre 😉 držím palce 😉

linee
9. dec 2014

@martina0308
@arizona holky,poradte.Mam byt podle ms6+4a dr.nasel vak pouze 7mm,co odpovida 4+6.Rekl,ze ale roste moc pomalu,za tyden pouze o 2mm.A ze nevidi plod.Ja tam ale videla tercik (minule ani to). jak jste to mely vy?Dohnaly jste to?dekuji

soffovka
9. dec 2014

som 6tt a vak ma cca 6,5cm, vsetko je vraj ako ma byt... takze ziadny stres

linee
9. dec 2014

@soffovka ja mam ale mm a vevnitr plod zadny.

martina0308
10. dec 2014

@linee mne ked robil prve sono tak podla ms som mala byt 6tt, podla krvi 5tt bolo vidno len 5mm vak a nic v nom este...o tyzden aj nieco som bola na dalsie sono a uz bolo vidno aj akciu srdiecka...ale stale sa mu cosi nezdalo...ale znovu mi bral aj krv na HCG a to rastlo...a potom na dalsi tyzden uz bolo krasne vidiet mojho maleho cervika 🙂 otehotnela som uplne mimo cyklu...podla mojho vypoctu v case ked som uz mala dostat mrchu 🙂)) tiez hovoril ze nie je iste ci rastie...kukal do nejakych tabuliek, nesedelo mu to...ale teda nakoniec sme zistili ze oproti mrche mam posun viac ako dva tyzdne, cize aj termin porodu mi urcil iba podla ultrazvuku, kedze podla mrchy sa neda riadit vobec....takze suma sumarum, zatial nerob paniku 🙂

matazlata
2. apr 2015

Ahojte prosím veľmi pekne o radu ☹

Dnes som bola na sone. Som podla výpočtov v 5tt, ale mávam veľmi nepravidelnú menštruáciu. Mesiac pred otehotnením som mala cyklus až 36 dní.

Dnes na sone bolo vidieť len 4mm gestačný vak a lekár bol skôr skeptický :-/ vraj mám prísť este budúci týždeň a ze ak nebude rast bude zle. Dost ma s tym vystresoval ☹ Povedal že to nie je na 5tt, je to prilis mala velkost na gestacny vak v 5tt. Mala ste ho tiež niektorá v 5tt 4mm?

A taktiež mi povedal že mám dosť vysokú sliznicu maternice, 18mm.

Povedala som si že to nebudem riešiť, ale nedá sa mi aspoň sem nenapísať. Možn tu nájdem podobný prípad, ktorý nakoniec dopadol DOBRE. veď príroda je nevyspytateľná 🙂

laska07
6. apr 2015

Ja som mala poslednu menstruaciu 3.3. Vo stvrtok 2.4 som bola u doktorky a GV meral 10 mm a plod 2 mm .O dva tyzdne idem zas.

manamani1
7. apr 2015

Poslednu ms som mala 24.2.je to ok ze plod este nebolo vidiet len gestacny vak?

zuzicek88
7. apr 2015

@manamani1 podla mna mas este cas,ja som bola tusim 6+5 ,potom 7+nieco a bol len prazdny vak,teraz ma caka cistenie,ale ty mas este cas,neboj

laska07
7. apr 2015

Nie som lekar ale myslim si ze je to v poriadku.Kedy mas najblizsiu kontrolu?

manamani1
7. apr 2015

@laska07 o mesiac

beatushka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
veronkarisko
7. aug 2015

Ja som bola na sono 5+6 a prazdny vak..... Potom som bola o 3 tyzdne zase a uz krasna machulka 1.9 cm so srdiečkom . Takze nečítat fóra!!!! Nestresuj!!!! Kazde mimi ma svoj čas. Pri prvom synovi som poriadne nevedela kedy bol pm a samotny lekar ma strašil ze asi.potratim lebo je to,, príliš male,, a o 3 tyzdne na kontrole podľa veľkosti zistil že ovulka prebehla ku koncu cyklu.....a preto je malinke o 1.5 týždňa 🙂 hlavne pokoj 🙂

tamimacko
22. mar 2016

@veronkarisko
@beatushka ako to dopadlo?

anastazia10
23. júl 2023

@patka_1 ja som bola teraz na pohotovosti som cca 6tt cierna velka gula bola vraj 9mm ale dnuka som nevidela nic jak je to mozne ?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre