Je v poriadku, keď mi doktorka v 16. týždni neurobila sono?

Zodpovedané
28. sep 2021

Dobrý deň,

som v 16. týždni a dnes mi doktorka na poradni neurobila sono.

Je to v poriadku?

Pozrela ma len zospodu s nejakými kliešťami. Bolo to dosť nepríjemné a bolestivé. Teraz mám takú vnútornú nepohodu a bojím sa, aby bolo bábätko v poriadku.

Ďakujem

Dobrý deň,

v 15. - 16. týždni tehotenstva realizujeme ultrazvuk, aby sme zmerali hlavičku dieťatka + odoberáme druhýkrát krv na skríning základných chromozómových abnormalít plodu /Downov syndróm/.

Ultrazvuk Vám však nebude pravdepodobne realizovať každú poradňu, poisťovňa prepláca iba 3 za celé tehotenstvo.

Je to však individuálne od zvyklostí gynekológa. Niektorí ho realizujú každú poradňu.

Čo sa týka vyšetrenia zrkadlami, väčšina gynekológov už od takého vyšetrenia upustila v tehotenstve. Ale neobávajte sa, nič sa tým vyšetrením dieťatku nestalo.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník