Sono až v 10. týždni

ajka0207
24. jún 2016

Ahojte, chcela by som sa opýtať. 9.6. som bola na gynde a doktorka na základe Soňa určila že som 4+4, čiže v piatom týždni. Podľa menzes som mala byť 6+0. srdiečko ešte nebolo. Dnes som mala ísť na kontrolu, však bola tam len sestrička, vypísala mi tehotensku knižku s tým že na sono mám nárok najskôr v 10. týždni. Dala mi termín 12.7. Myslite že je to normálny postup? Ja som dnes ocakala sono pre potvrdenie srdiečka.

ajka0207
autor
24. jún 2016

Sorry za chyby. To robí autokorekcia v mobile

rrybka
24. jún 2016

No mali urobit sono az potom knizku.po odberoch a potvrdenom hcg

rrybka
24. jún 2016

A knizka sa tak skoro nedava mozno kedysi.u nas zvyknu okolo 10-12tt

pribinak
24. jún 2016

Hm, ano poisťovňa prepláca sono 3x, moj doktor mi robil sono na kazdej poradni
Urcite mali skontrolovat akciu srdiečka
Knižka je len papier, je fuk, ci ti ju daju v 10, 12 alebo 14 tt
Asi by som rozmýšľala o inej doktorke

ajka0207
autor
24. jún 2016

Na sone bolo vidno ten vačok. Ale to som bola len 4+4 podľa doktorky a bolo to pred dvoma týždňami. Preto som prekvapená že najbližšie sono až 12.7. keďže teraz nie je isté že sa tam bábo naozaj vyvíja. Knižku som nečakala vôbec tak skoro.

ajka0207
autor
24. jún 2016

Nemám trvalé bydlisko v ZA a toto bola jediná doktorka čo ma vôbec vzala. Ja viem že knižka je nič. Ale proste pre mňa je to potvrdenie že je všetko OK. Aj podľa mňa sa mali pozrieť na srdiečko. Možno som ja paranoidna ale tá doktorka sa k tomu stavia ako keby už idem rodiť, a pritom je toľko vecí čo sa ešte môže stať.

pribinak
24. jún 2016

@ajka0207 ak mas nejake pochybnosti, tak si bud najdi gyn, ktori robia sono častejšie, alebo si zaplať súkromne sono u ineho doktora ako jednorazové vysetrenie

miku1
24. jún 2016

@ajka0207 Keďže si tam nemala lekárku, tak ti aj tak nemal kto sono urobiť. Sestrička ho nerobí. V tak nízkom týždni, ešte akcia srdiečka byť nemusí...A poisťovňa ti preplatí sono len 3x. Mne ho tiež lekár urobil viac krát ako 3x, ale to už je asi len skôr na jeho ochote. A ešte som zabudla, knižku mi dali hneď, keď som prišla - cca na 6-7 týždeň.

darina1952
24. jún 2016

@ajka0207 ak si bola na dnes objednaná a lekárka tam nebola, trvala by som na vyšetrení lekárkou a v pondelok tam znovu nabehla a dožadovala sa USG vyšetrenia - hoci aj na vlastné náklady. Načo ťa vôbec sestrička objednávala keď tam Dr. nie je? a ak tam Dr. nebola z iných urgentných dôvodov (rodinné a pod.), tak ťa mala sestrička preobjednať na najbližší deň/termín keď tam Dr. bude - aby urobila vyšetrenie naplánované na dnes 😉

tobnuf
24. jún 2016

No podla.mna mali urobit sono kvoli srdiecku. Odobrat krv a potom.dat tehu knizku

misel0806
24. jún 2016

Veru,,najprv sa robia ,odbery potom sonograficke vysetrenie Knizka je ta posledna vec ktora je dolezitejsia ako sono a potvrdenie akcie srdiecka❤

alchemilkazltozelena
24. jún 2016

Vsetci lekari robia odber krvi na hcg len ten moj nie :-O

kristinka86
24. jún 2016

U nás bol tiež postup taký, že keď som šla 1x na kontrolu, tak sa opýtali, či som robila test. Bez toho sono nerobia. Ak povieš, že si robila a bol pozitívny, automaticky robia sono. Šla som až okolo 7tt a to už potvrdili srdiečko. Tehu knižku mi dali až na ďalšej poradni a to sa robili už aj odbery, atď. A tiež mi sono robí každú poradňu. 😉

ajka0207
autor
24. jún 2016

@darina1952 na dnes som nemala plánované vyšetrenie (to som ale ráno nevedela) iba odber krvi. Stretol sa niekto s tým že potvrdenie aktivity srdiečka až v 12. týždni? Mám strach ale zas nechcem pred tými doktormi vyzerať ako hysterka, keď gynekologička sa tvári že je to bežný postup.

edn
24. jún 2016

@alchemilkazltozelena ani moj to nerobi 🙂

pribinak
24. jún 2016

@ajka0207 hysterka? Ale prosim ta, ved len chces vediet ci je vsetko OK
Ved je normalne, ze každá zena, ktora sa teší na dueta chce pocut, ze je vsetko OK

miku1
24. jún 2016

@ajka0207 Mne pri druhej dcére potvrdili akciu srdiečka až v 10-11 týždni. V 8 týždni ešte akcia srdiečka nebola.

darina1952
24. jún 2016

@ajka0207 tak zavolaj na budúci týždeň do ambulancie a dohodni sa s lekárkou, že prosíš o skorší termín USG - či ťa môže zobrať a skontrolovať akciu srdiečka 😉

lavinis
24. jún 2016

@ajka0207 podla mna uplne bezny postup, ja som bola v 5tt+2 a kazal mi prist o dva tyzdne na potvrdenie srdiecka, ale sla som az o tri, nech uz je to iste a nejdem tam zas za tyzden.

jonnie
24. jún 2016

@ajka0207 V Anglicku sa vraj s tebou nebavia o tehotenstve, az po 12tt mozes prist. Dovtedy sa to berie, ze sa moze hocico stat. Tak mi hovorila znama.

zonjushe
24. jún 2016

ja som bola u lekarky, ked som bola 4/4tt a bol iba vacok..a potom som sla az v 10-11tt na sono..

riusa221
24. jún 2016

@jonnie poznám tiež tak gynekológov čo toto tvrdia že do 12tt proste ani nedajú knižku lebo sa môže čokoľvek stať ..

evittam
24. jún 2016

@ajka0207 A ku komu chodíš v ZA? Krvné testy sa bežne robia až v 10.-12.tt.... 😉 Ak ťa to ukludní, tak jej v pondelok zavolaj a dohodni sa na vyšetrení.

ajka0207
autor
24. jún 2016

@evittam ku Golskej na Zilpo. Ale bola som tam dokopy 3 razy :P K prvému maju som šla k nej lebo som sa presťahovala do ZA a 9.6. som prišla s tým že som asi tehotná :P

evittam
24. jún 2016

@ajka0207 Tak ak ti môžem dobre poradiť od tej radšej veľmi ale veľmi rýchlo utekaj a nájdi si iného gynekológa.

ajka0207
autor
24. jún 2016

@evittam Ako som už spomínala, nájsť niekoho čo má miesto je ťažké. A povinnosť zobrať ma nemá nikto lebo tu nemám bydlisko.

mysga
24. jún 2016

Mňa ani nezobral skôr ako v 9 týždni, vraj je tam málo vidieť. 🙂

ajka0207
autor
24. jún 2016

Ďakujem všetkým za príspevky. Trosku ma ukludnili. Vydržím do toho 12.7. To bude max 11. Týždeň. Uvedomila som si že ak to bábo nemá byť aj tak s tým nič neurobím. Len ráno som ostala zaskočená, len som tam šla s tým že ma doktorka pozrie a budem sa zas o trošku menej báť.

liuliu
24. jún 2016

@ajka0207 ja som bola pri jednom tehu orvykrat v 20tt a pri dalsom prvykrat v 12tt. Na slovensku ich strasne skiro robia , u nas ta ani neobjednaju pred 12

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre