Je v poriadku náhly presun bábätka v brušku po dosiahnutí orgazmu?

Zodpovedané
4. mar 2022

Dobrý deň,

som prvorodička v 18. týždni a hneď ako dosiahnem orgazmus, tak bábätko zmení náhle svoju polohu. Doteraz som necítila pohyb bábätka, nemám žiadne komplikácie a ani zlé výsledky.

Po dosiahnutí orgazmu (ráno, nalačno) sa ihneď presunulo smerom k pupku. Až mi na brušku navrela hrča a stŕpla mi pokožka v oblasti tej "hrče".

Je to možné?

Mohla to byť nejaká reakcia bábätka?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, dieťatko mohlo zareagovať na sťah maternice, ktorý pri orgazme býva.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník