Je v poriadku, že mi menštruácia silnie až na 4. deň cyklu?

Zodpovedané
12. sep 2021

Dobrý deň,

pred mesiacom mi bola robená kyretáž z dôvodu MA. Kontrola dopadla dobre. Ovulácia bola na 17. deň a na 8. dpo som dostala menzes. Čiže som ho dostala do 4 týždňov od zákroku. Momentálne som 4. deň cyklu.

Prvé tri dni v pohode. Ale od 4. dňa začínajú byť silnejšie. Najhoršie je to na wc. Ako sa posadím na wc, tak to ide takými cicerkami. Inak je to síce viac, ale dá sa to.

Je to v poriadku, že sa to zosilňuje takto až na 4. deň cyklu?

Ďakujem

Dobrý deň,

neobávajte sa. Prvý menzes po zákroku býva odlišný ako obvykle býval. Postupne sa napraví.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník