Jedná sa o potrat?

Zodpovedané
11. jan 2023

Dobrý deň,

prosím vás, môžem sa spýtať, písala som vám ohľadom toho, že doktor minulý týždeň vo štvrtok nič nevidel: https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/gynekol...

...a ešte v ten deň v nemocnici mi potvrdili tehotenstvo vo veľkosti 14 mm a embryo vo veľkosti 3,6 mm. Dnes som bola následne na opätovnej kontrole v nemocnici, kde mi potvrdili tehotenstvo aj stúpajúce hCG od minulého týždňa. Lenže pani doktorka to vyhodnotila ako missed abortion, keďže podľa nej by som mala byť 6 +1 a veľkosť je 4,68 mm a veľkosť vaku 16,8 mm, ale vraj nevidí akciu srdca a vaskularizácia neprítomná. 🙄

Prosím, aké máte s týmto skúsenosti vy, je tam ešte možnosť, že sa tento stav zmení, keďže veľa žien písalo, že srdiečko a aj to, že plod narástol sa im stalo až koncom siedmeho až 8 týždňa?

Lebo ak by to bol zamĺknutý potrat, tak mi nejde do hlavy to, že mi stúplo hCG.

Ďakujem krásne.

Dobrý deň,

ja by som ešte počkala a skontrolovala nález o týždeň. Ak tam akcia srdiečka nebude, tak sa žiaľ jedná o MA.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník