Jedná sa o zamlčaný potrat?

Zodpovedané
19. jan 2023

Dobrý deň prajem,

rada by som sa spýtala na druhý názor. Som tehotná, podľa menštruácie 7+5. Dnes na sone podľa veľkosti 6+2. Gynekológ však nevidel biť srdiečko, a hneď ma posiela na kyret. Do správy mi napísal: zamlčaný potrat. Nemám žiadne ťažkosti, cítim sa dobre.

Podľa mňa je to strašne skoro a neviem, či sa mám objednať do nemocnice alebo ešte počkať?

Za druhy názor ďakujem.

Dobrý deň,

ja by som doporučila kontrolu o týždeň. Ak bude nález bez zmeny, možnosťou je počkať dva týždne na spustenie krvácania alebo revízia dutiny maternice zákrokom.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník