Strach zo zamlčaného potratu

27. apr 2023

Ahojte,som v 7tt ale nemám žiadne príznaky,veľmi sa bojím zo zamlcaneho potratu. Prvý návštevu u gyn mám až za 2 týždne. Viete mi nejak poradiť ako sa ubezpečiť že tehotenstvo pokračuje v poriadku ? Viem že to je ešte dosť skoro. Niekde som čítala, že si stačí spraviť opäť TT ak budú čiarky stále silné tak je to v poriadku. Máte s tým skúsenost?

anjelicek26
27. apr 2023

Ak ta to ukludni, sprav si dalsi test. Ak ta to neukludni a bude ti psychicky zasibavat (ber to s rezervou ;) ) ale ked ta to proste bude ubijat, chod vecer na pohotovost a povies, ze si spinila, pozru ta, pozru babo a budes kludne spat... ten stres je to, co najiac skodi, skus sa dat do pohody.

wishes
27. apr 2023

Ahoj, ked nemas ziadne priznaky tak sa neboj a vydrz do kontroly 🙂 uzivaj vitaminy a setri sa 🙂

lenvam
27. apr 2023

A ako vieš ze si v 7tt keď to nemáš potvrdene od Dr?

saxana000
27. apr 2023

Pri zamlcanom potrate praveze priznaky pocitujes stale.ja som grcala este stale az kym som sa zacala cistit a to uz som tyzden vedela ze srdiecko je bez akcie.

saxana000
27. apr 2023

@lenvam digitalne testy ukazujj aj tyzdne

floki1994
27. apr 2023

Nuz prvy trimester je riziko vzdy..treba verit ze to je ok lebo co budes robit kym zacnes citit pohyby, alebo sa babo nebude hybat lebo bude spat...sa zblaznis..ja som mala zamlcany v 19tt a to mi ani len nenapadlo..riziko tam je proste ale treba sa dat do pohody a verit ze to nie je tvoj pripad 🙂

nika23t
27. apr 2023

Nerob si ďalšie testy, skus eliminovať stres. Ja som prve príznaky začala pociťovať až začiatkom 3 mesiaca, nevoľnosti trvali asi ďalšie 2 mesiace. Neboj sa, bude to v poriadku. Ak sa dá, objednaj sa k Dr skôr, snáď Ta upokojí vyšetrenie. Ale tento strach nerobí dobre ani Tebe, ani bábätku. Držím Ti palce, verím, že Ti ďalšie mesiace ubehnu ako voda. A užívaj si, že nemáš nevoľnosti. Lebo toto sa môže zo dňa na deň zmeniť 😊

lenvam
27. apr 2023

@saxana000 ahá takto.

petamich
27. apr 2023

zial zamlcany potrat je preto zamlcany, lebo telo sa dalej sprava akoby tehotenstvo pokracovalo a prosperovalo, HCG rastie atd. cize testy opakovat ti fakt nepomoze 🤷‍♀️ chapem ten strach a stres, tiez som to tak mala po dvoch potratoch, som testovala ako sialena (ja som ale nemala zamlcany) a trvalo to cely prvy trimester a potom uz som sa kusok ukludnila

tie priznaky prichadzaju a odchadzaju, skus sa vedome nestresovat aj ked je to tazke, drzim paste

petamich
27. apr 2023

@lenvam ved to v pohode vypocitas 🙂 aj gynekolog to pocita od 1. dna poslednej menstruacie - a nasledne to podla ultrazvuku pripadne zrealnuje ak bola posunuta ovulacia

veselo_neveselo
27. apr 2023

Nijako, nauc sa strach v sebe spracovat. Nic s tym nic nespravi, ani najlrpsi doktor tomu nezabrani, takze len kliiidek. Sprav si dobry caj a tes sa.

autor
27. apr 2023

@lenvam my sme bábo plánovali podľa ovulácie, podľa poslednej ms ktorú som mala ako hodinky mám vypočítaný 7tt

autor
27. apr 2023

Ďakujem baby, špinenie ani krvácanie nemám takže ísť na pohotovosť asi význam nemá.. bojím sa aj z toho dôvodu že som teraz dva dni mala zvýšenú teplotu, kašeľ a nádchu ale už to ustupuje.budem dúfať že je všetko ok, a čakať na prvú kontrolu 🙏

cookie29
27. apr 2023

uprimne, ako pise @petamich to sa neda zistit. Ja som bola kedysi na kontrole vecerv 11tt. Vsetko v poriadku, ziadne krvacanie, srdiecko bilo, rozmery uplne perfektne. Do rana som potratila. Pri dalsom tehu som bola sledovana pravidelne, chodila na obery krvi, HCG rastlo tabulkovo, vsetko v poriadku a zase som o babatko prisla. A potom to bolo psycho, od zaciatku som krvacala, nieze spinila ale krvacala. A o par tyzdnov ma ten zacinajuci potrat dva roky. Je to psycho, takze uprimne, lepsie je na to nemysliet. Nemozes urobit absolutne nic pre to, aby bolo vsetko v poriadku alebo aby sa nic nestalo. Drzim palceky

marianarem
27. apr 2023

K prvemu trimestru ta neistota zial jednoducho patri. Ja som jeden zamlcany mala a priznaky aj pozitivny test som mala este aj po kyretazi. Drzim palce, aby to dobre dopadlo.

simona20201309
27. apr 2023

Tvoj strach je úplne prirodzený a nezbavis sa ho už nikdy. Do konca života sa budeš o to malinke báť. Teraz zamlcaneho potratu , potom udusenia šnúrou, potom pôrodu, potom SIDS, potom úrazov...chorôb.... potom keď ti odíde z domu... skratka- už navždy.
Užívaj si každú chvíľu a skus ten strach prijať ako súčasť materinského pudu.
Držím prsty.
A na utz nechoď zbytocne ak to nie je nutné. Tiež to nie je zdravé.

petamich
27. apr 2023

@cookie29 oh tak ma mrzi tvoja skusenost, clovek obcas ani len netusi ake to vie byt tazke, ta cesta za dietatom, ked si to nezazil a ten stres pred kazdou navstevou wc, ci nespinim/nekrvacam a pred kazdou navstevou lekara ❤️ ale aj ja som pochopila niektore zeny a temy tu na MK az ked som sama testovala ako sialena aj 2x denne

gabanna1991
29. apr 2023

Pri prvom tehu som bola viac na pohotovosti ako doma asi tak nejak. Stále keď som mala zlý pocit ci je všetko ok šla som sa nechať skontrolovať na pohotovosť popravde bolo mi jedno čosi tam. Kto mysli. Kľudnejšía som bola az keď som začala cítiť prvé pohyby.

ness222
29. apr 2023

Ahoj, asi ti poradim len tolko, ze to neovplyvnis. Ja som sa tiez od zaciatku tehu strasne bala zamlcaneho potratu, stale sa mi o tom aj snivalo, strasne som sa setrila, vsetko som prestala robit, jedla som uplne zdravo, chodila som na kontroly tiez pod zamienkou spinenia pomaly kazdy tyzden. Potom raz mi doktorka povedala ze nedokazem to ovplyvnit, ze ked sa babo ma udrzat sa udrzi aj keby som skakala na trampoline a ked sa nema tak mozem len lezat a aj tak to dopadne zle. Potom som to tak aj zacala brat a trochu som sa uvolnila, ale nakoniec som mala bohuzial tiez zamlcany potrat v 8.tyzdni. Bolo to moje prve vymodlene tehotenstvo a teraz ked sa pomaly zaciname opat snazit by som chcela uz aspon zmenit pristup a nestresovat tolko, lebo naozaj ked sa to babatko ma udrzat tak sa udrzi aj keby co bolo.
Keby nahodou si aj mala zamlknuty potrat, zvladnes to tak ako sme to zvladli my vsetky, hoci je to na zaciatku strasne, tiez ked som sa to dozvedela, prve noci, dni, tyzdne som len plakala a chcela som zomriet. Takze neboj sa, daj sa do kludu, co sa ma stat sa aj tak stane a ty vsetko zvladnes ! Drzim palce ☘️

ivanocka331
1. nov 2023

@cookie29 môžem sa spýtať ako dlho ste krvacala??? Mne už druhyvtyzden Dr len meria hcg ja stále krvacam a idem sa z toho už zblaznit... ja krvacam už piaty deň.. najprv som len spinila...nekrvacam hektolitrov ale krvacam 🙄 piatok ma čaká ďalší odber ale obávam sa že aj tento krát to skončí potratom 🥺 ( 3x)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre