Kedy dostanem ďalšiu menštruáciu po kyretáži?

Zodpovedané
28. feb 2023

Dobrý deň,

4 týždne po kyretáži som dostala menzes, ktorý trval 5 dní. Doktorka ma strašila, že bude silný. Nebol. Užívala som 3x denne Ascorutin od kontroly po zákroku, čiže 8 dní po zákroku až do skončenia menzesu.

Na 12. a 14. deň cyklu som trochu špinila svetloružovú krv. Na 16. deň cyklu som začala špiniť svetloružovo. Na ďalší deň to už bola tmavšia krv. Táto krv buď formou špinenia alebo mierneho krvácania trvala 10 dní.

Druhý deň tohto krvácania som bola u gynekologičky. Dala mi antibiotiká Augmentin pre istotu, ak by som mala v tele zápal. Podľa výšky sliznice tvrdila, že podľa nej dostanem po tom normálne menzes. No ten som v termíne nedostala.

Čo mám považovať za menzes a kedy mám počítať s ďalším?

Ďakujem

Dobrý deň,

neviem z akého dôvodu ste mali realizovanú kyretáž.

Nepravidelnosť cyklu (za predpokladu, že bolo vyšetrenie absolútne v poriadku - a teda v prípade kyretáže pre potrat v dutine nezostali žiadne zvyšky) je ešte v najbližšom cykle možná a postupne by sa mala upraviť.

Za posledný menzes by som považovala posledné krvácanie.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník