Kedy mám očakávať pôrod?

Zodpovedané
8. mar 2023

Dobrý deň,

som v 40. týždni a odišla mi hlienová zátka. Mám bolesti aj zospodu a cítim aj bolesť krížov. Dnes aj bolesti podbruška a štípanie pri močení.

Kedy mám očakávať pôrod?

Ďakujem

Dobrý deň,

pôrod sa nedá jednoznačne predpovedať.

Aj malé bolesti či náznaky zmeny sú však priaznivé a pomaly Vás pripravujú na pôrod.

Obvykle bolesť začne v podbrušku ako pri menštruácii. Následne vyžaruje do krížov a nakoniec začne bruško tvrdnúť. Druhou možnosťou je odtok plodovej vody a následný nástup bolestí.

Keď odtečie plodová voda, začnete krvácať. Prípadne nastúpia pravidelné bolesti. Napríklad každých 10 - 15 minút v trvaní aspoň 2 hodín. Vyhľadajte pôrodnicu, v ktorej plánujete rodiť.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník