Kedy mám plodné dni?

Zodpovedané
11. aug 2021

Dobrý deň,

každý mesiac sa mi mení cyklus neviem si vypočítať plodné dni. Menštruáciu som mala dostať 25.7. Meškala mi a prišla o 10 dni neskôr, čiže až 5. augusta.

Kedy mám plodné dni?

Ďakujem

Dobrý deň,

v prípade nepravidelného menštruačného cyklu, je potrebné zistiť príčinu nepravidelností. Je možné, že ovuláciu ani pravidelne nemáte.

Možné je nasadiť progesterón v druhej polovici cyklu, pokiaľ je príčinou nepravidelností práve jeho nedostatok, menzes sa Vám pekne spravidelní.
V užívaní je nutné pokračovať aj v prípade pozitivity tehotenského testu do minimálne 12. týždňa tehotenstva. Zároveň absolvujte ultrazvukové vyšetrenia medzi 10. - 14. dňom cyklu, kde gynekológ odsleduje nárast dominantného folikulu a vie určiť približný čas očakávanej ovulácie.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník