Kedy sa ukážu hodnoty na protilátky proti embryám?

Zodpovedané
16. nov 2021

Dobrý deň,

v krvi mi bolo zistené, že mám hraničné hodnoty na protilátky proti embryám. Neviem o tom, že by som bola voľakedy tehotná.

Ukážu sa tie hodnoty vtedy, keď už žena bola tehotná?

Ďakujem

Dobrý deň,

bolo by dobré konzultovať výsledky vyšetrení s lekárom, ktorý indikoval ich vyšetrenie. Prípadne s lekárom so špecializáciou reprodukčná imunológia. Neviem aké protilátky máte na mysli.

Protilátky proti zona pellucida? Pokiaľ áno, môžu za nemožnosť prieniku spermie do vajíčka. Tým pádom ste tehotná byť ešte nemuseli a môžu byť ťažkosti s oplodnením práve pre prítomnosť týchto protilátok.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník