Kedy sa zintenzívnia pohyby bábätka?

Zodpovedané
28. nov 2022

Dobrý deň,

som 19 + 6 tt, prvé dieťa. Posledné cca tri dní pociťujem asi prvé pohyby, také rybičky.

Je v poriadku, ak v tomto štádiu tie pohyby nie sú ešte v nejakom režime?

Včera som cítila ale slabšie ako deň predtým. Dnes som cítila ale zase úplne inak ako včera. A rozhodne to nie je každú hodinu, skôr ráno a večer. Aj ich cítim tam nižšie, na úrovni ako začína ochlpenie.

Je to takto v poriadku?

Kedy by sa mali pohyby zintenzívniť?

Ďakujem!

Dobrý deň,

je to úplne v poriadku a prirodzené. Pohyby budete postupne cítiť častejšie a intenzívnejšie ako bude dieťatko rásť. Aj polohu bude ešte meniť, preto sa nečudujte ak sa miesto najintenzívnejšieho “kopkania” zmení.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník