Koľko môže trvať špinenie?

Zodpovedané
28. nov 2022

Dobrý deň, pani doktorka,

prosím vás, koľko môže trvať špinenie po krvácaní pri nízko uloženej placente (marginalis)?

Krvácala som tak na pol vložky. Bola som v nemocnici 5 dní. Špinenie mám stále, nemám ho silné, celý deň nič, ráno sa idem vycikať a trochu slabo hnedej starej krvi. Už som bola ok, len mi zase robí kontrolné sono (môj gyn po prepustení z nemocnice) placenty a špinenie sa vrátilo.

Ďakujem.

Dobrý deň,

pri nízko uloženej placente sa môže krvácanie vracať. Určite by som doporučila kľudový režim a nemať žiaden pohlavný styk až do pôrodu.

Ak by sa Vám čokoľvek nepozdávalo, vyhľadajte ambulantného gynekológa, prípadne pohotovosť. Kľudne aj opakovane.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník