Krátky cyklus - môže sa jednať o menopauzu?

Zodpovedané
12. nov 2022

Dobrý deň,

mám 41 rokov, som 4 roky po cisárskom, mám jedno dieťa. Už cca asi pol roka pozorujem, že sa mi zmenil menštruačný cyklus. Menštruácia mi trvá 5 dní a je dosť silná. Niekedy mi príde o týždeň skôr, a na druhý raz zas o dva týždne, takže skoro stále už o 2 týždne. Predtým som mávala cca 28 dňový, u p. doktora som bola, pozrel mi cez sono vaječníky atď., vzal krv. Ale z krvi všetko dobré.

Čím to môže byť, prosím Vás... mohla by to byť menopauza?

Ďakujem.

Dobrý deň,

skracovanie cyklu by mohlo znamenať postupný prechod, avšak krvácať každé dva týždne silnou intenzitou nie je normálne. Telo sa anemizuje.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník