Má alkohol počas doby snaženia sa nejaký vplyv na spermie?

Zodpovedané
26. júl 2022

Dobrý deň,

myslíte že má alkohol (nie tvrdý) počas doby snaženia sa nejaký vplyv na spermie?

Totižto počas dovolenky si partner každý deň doprial nejaké to pivo, víno, niekoľkokrát za deň.

Mohlo to ohroziť jeho spermie?

Nemusím sa obávať toho, že ak by som ostala tehotná, mohol by byť plod poškodený?

Ďakujem za Vás názor.

Dobrý deň,

s najväčšou pravdepodobnosťou sa podarí vajíčko oplodniť takej spermie, ktorá je “najšikovnejšia” a teda zdravá.

Občasný drink na dovolenke výrazný vplyv na kvalitu spermií nemá. Problémom by bola chronická konzumácia alkoholu, fajčenie a celkovo nezdravý životný štýl.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník