Ma rontgen vplyv na spermie?

rosalie1411
23. dec 2019

Ahojte,
Nemá náhodou niekto z vás skúsenosti s tým, ako je to s rontgenovanim muža a následným snažení sa o bábätko? Nemôže to mat škodlivé následky? Manželovi robili 6 snímkov sánky bez akejkoľvek ochrany. Môže mať rtg žiarenie vplyv na spermie?
Ďakujem za každú info.

77daniela77
23. dec 2019

Ano,moze mat rtg vplyv na spermie, malo by sa to dat casom do poriadku.

pininka1
23. dec 2019

Ak to nebolo celé telo, ale len sánka,nemalo by to mať vplyv, ale dlhodobé pôsobenie určite má, lebo mám kamaráta ktorý robí roky na rontgene a vždy sa chránia.

rosalie1411
autor
23. dec 2019

Nie, len tvár bola rontgenovana, ale nemal žiadnu ochranu na zvyšku tela.. 😐 Čítala som rôzne články s rôznymi názormi, preto sa pýtam aj tu na názor. Niekde radili počkať 3 mesiace a niekde zasa, že to nevadí. Tak teraz neviem.. 😐

sara07
23. dec 2019

tak mal dostat taku zásteru a ked je tehotná tak sa dáva taká tažka zástera , môžete počkat radšej počkajte lebo potom budeš zbytočne stresovat

arcticcode
24. dec 2019

A jaku ochranu mu mali dat? Oloveny oblek? Dnesne rtg davky su tak nizke, ze ked ides lietadlom ba-londyn, tak nachytas tolko radioaktivity ako za desat rtgnov. Takze no stres.

rosalie1411
autor
27. dec 2019

@arcticcode môže byť.. Asi to netreba až tak riešiť. 😊 Ďakujem

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre