Mala by som brať Duphaston od 17. dňa cyklu?

Zodpovedané
28. apr 2022

Dobrý deň,

snažíme sa o dieťatko a doktor mi predpísal Duphaston a nepovedal mi, od ktorého dňa ho mám brať. Teraz je na mesiac mimo Slovenska.

Mala by som ho brať od 17. dňa cyklu?

Ako dlho sa má užívať?

Pri prvom tehotenstve som ho brala stále, ale začala som ho brať až vtedy, keď som bola tehotná a krvácala som.

Ďakujem

Dobrý deň,

záleží od dĺžky Vášho cyklu. Pri 28 dňovom cykle by som začala s užívaním 16. deň MC - 10 dní 2x denne v rovnakom čase. Pred vysadením si zrealizujte tehotenský test. Ak by bol pozitívny, pokračujte v jeho užívaní.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník