Užívali ste počas tehotenstva Duphaston?

kaja200
23. dec 2020

Baby brali ste počas tehotenstva duphaston?pomohol?Mne ho doktor predpísal kvôli tomu,že som prvý krát potratila.

maaji
23. dec 2020

@kaja200 Áno pomohlo ja som malá tehotenstvo rizikové a kebi že neužívam duphaston tak asi bi to dopadlo zlé

kaja200
autor
23. dec 2020

@maaji Pretože som ho brala prvý krát a potratila som,a teraz som otehotnela po mesiaci a mám ho brať znova len neviem.

petamich
23. dec 2020

@kaja200 duphaston zial nie je zazracny liek, moze pomoct ak mas malo progesteronu ale ak je embryo poskodene alebo je potrat sposobeny inym problemom (u mna krv) nepomoze ani duphaston, brala som ho 2x, 2x som potratila az mi zistili hematologicky problem - cize aby som to zhrnula lieky mozu pomoct ale zazrak zial nespravia :( teraz som tehotna 3x a beriem utrogestan (podstatne silnejsi) a zatial vsetko v poriadku klop klop

vivinka771
23. dec 2020

Ja ho užívam ako som krvacala a museli sme na urgent, už asi mesiac mam 3krát jednu ale stále mam také mierne špinenie ale doktorka mi na to nič nepovedala a kontrolu mam až v januári, tak ja dufam ze to pomaha 🤞

kaja200
autor
23. dec 2020

@petamich Ďakujem asi to budem užívať povedal mi doktor ze len kvoli tomu co sa stalo

maaji
23. dec 2020

@kaja200 No ak prvý krát si ho bralá a nezabralo žiaľ si potratila tak ja bi som sa nespoliehala nato , skus niečo silnejšie poraď sa s ginekologom .

petamich
23. dec 2020

@kaja200 myslim, ze nic nemozu pokazit, je to progesteron a relativne nizka davka 🙂 s kludom ich ber a neskor ti ich lekar vysadi, drzim paste! 🤞🏻🤞🏻

kaja200
autor
23. dec 2020

@petamich dakujem

hennyinnsbruck
23. dec 2020

1 x som brala od 3dpo. Aj tak bolo biochemicke. Keď to má odísť nepomôže ti ani neviem aký liek a tak je to podľa mňa správne. Príroda je silnejšia

Druhý x som si nasadila Duphaston keď som mala // na teste asi 10-11 dpo a pre "istotu" som ho mala brat až do 14tt...
Duphaston ti neublíži kľudne ho ber. Prajem všetko dobre 😊

halci
23. dec 2020

Ano, uzivala som pri prvom tehotenstve, lebo som zacala krvacat. Dr. mi ho hned predpisal a vyjadril sa, ze tolko a tolko percent su prirodzene potraty. No, nepridalo mi to na psychike. Krvacanie prestalo a nemala som potom uz ziadne problemy.

emuska72
23. dec 2020

@kaja200 používala som keď som otehotnela druhý krát po potrate. Nepomohlo, potratila som znovu druhý krát tak či tak aj s duphastonom.

rarara88
23. dec 2020

Ja by som už duphaston nebrala. Keď tak jedine utrogestan. Ja som bola po 1 MA, tak mi gynekologička hneď nasadila pri druhom tehu duphaston. Po pár dňoch užívania som začala mať veľmi silný hnedý výtok. Ten mi zmizol až po nasadení utrogestanu, aj to vyššej dávky.

lienka353535
23. dec 2020

Jasne, určite ho ber zo srandy ho nepredpisuje, mne pomohol veľmi.. A brala som aj progestanelle..

luci_ba
23. dec 2020

@kaja200 tak ako píše kočka vyššie, nie je to zázračný liek. Ak sa tehotenstvo vyvija zle a môže za to x faktorov, ani toto nepomôže. Ja som ho brala na začiatku tehu keď som začala spinit a nepomohlo žiaľ 😪

kaja200
autor
23. dec 2020

@luci_ba Ja som mala kyret 8.11. A dneska mi doktor povedal ze som tehotna a nasadil mi duphaston ze ho budem brat tri mesiace brala som ho aj prvy krat ked som potratila a nepomohlo.Povedal mi ze teraz preventivne tak preto uz sa bojim brat nejake lieky

kubkovamama
23. dec 2020

@kaja200 tiež som brala,potratila som viackrát bez ohľadu na Duph.plus ďalšie lieky.Predchadzajuce tehotenstvo dr.pridala Utrogestan do cca 30tt.Posledne tehotenstvo som brala Progestanell.Utrogestan a Progestanell sú v podstate to isté,majú vyššiu koncentráciu progesterónu,Duphaston je viac na báze estrogenu.Pomoct udržať tehotenstvo by ti malo pomôcť jedno aj druhé,no osobne si myslím,že progesterón je v tehotenstve oveľa viac potrebný pre telo ženy.A pokiaľ sa vkladá,vstrebáva sa v podstate hneď do krvného obehu kúsok od plodu a tak laicky to nazvem,že účinná látka je o chvíľku tam kde má byť.No žiadne lieky na svete nezaručia úspešné tehotenstvo.Myslim,že psychika je základ,neboj sa,upokoj sa,snaž sa byť v pohode a venuj sa tomu čo máš rada a baví ťa,cez sviatky oddychuj,nesleduj sa.Drzim palce

hennyinnsbruck
23. dec 2020

@kaja200 Duphastonu sa neboj preboha a keď ti lekár nakázal tak počúvaj. Ak je tehotenstvo zdrave a Duphaston zbytočný, neublíži!

kaja200
autor
23. dec 2020

@kubkovamama Ďakujem pekne.❤️

kaja200
autor
23. dec 2020

@hennyinnsbruck Ďakujem budem uzivat dufam ze pomoze...

hennyinnsbruck
23. dec 2020

@kaja200 držím silno palce 🍀

leona45
23. dec 2020

Ja utrogestan

kaja200
autor
23. dec 2020

@hennyinnsbruck Dakujem krasne❤️

luci_ba
23. dec 2020

@kaja200 držím palčeky 🙏

kaja200
autor
23. dec 2020

@luci_ba Ďakujem krasne❤️

darinka52
23. dec 2020

@kaja200 ja som brala duphaston este pred tehotenstvom na upravenie menstruacie. Po otehotneni som brala duphaston 2x denne. Tak v 7 tyzdni som zacala spinit tak mi zvysili davku na 3x denne. V 10 tyzdni som zacala silno krvacat, bola som hospitalizovana a zvysili mi davku na 4x denne. Tak som brala do 12 tyzdna. Potom mi to znizili na 2x denne, ktoru som brala do 16 tyzdna. Potom mi to uplne vysadili a vsetko dobre dopadlo, mam zdravu 7 mesacnu dcerku

kaja200
autor
23. dec 2020

@darinka52 Tak to vám gratulujem.❤️veľa zdravíčka dufam aj ja ze to dobre dopadne

darinka52
23. dec 2020

@kaja200 urcite ano. Netreba prestat verit. Drzim silno silno prsteky 😉

gbgb
25. dec 2020

@kaja200 ano skoro cele prve tehu a lezala som hore nohami.. 🙂 a este som toho slonika aj prenasala 💪

tianna
26. dec 2020

@kaja200 ja keď som ho brala tiež som potratila.. Pri ďalšom tehu bez neho a malého som donosila. Ďalšie tehu opäť predpísaný ale nebrala som ho, babo v pohode donosene. Pri najmensom drobcovi som silno krvacala, lieky som odmietla, kludovy režim som nasadila a drobec v pohode donoseny. Ja by som to svinstvo do seba nedala už.

kaja200
autor
27. dec 2020

@tianna prečo?myslite ze skodi?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre