Mám ísť po zistení tehotenstva najskôr na endokrinológiu alebo gynekológiu?

Zodpovedané
15. mar 2022

Dobrý deň,

snažíme sa o bábo. Endokrinologička mi povedala, že keď otehotniem, tak mám prísť na odbery krvi.

Mám ísť najskôr na endokrinológiu alebo gynekológiu?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ bude tehotenský test pozitívny, kontaktujte svojho endokrinológa. Ten Vám stanoví termín kontroly. Nepoznám Váš endokrinologický problém, preto sa bližšie vyjadriť neviem.

Ku gynekológovi je ideálne zájsť pri dva týždne meškajúcom menzese na potvrdenie gravidity.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník